Polska wieś najważniejsza dla prezydenta Andrzeja Dudy!

Prezydent RP uczestniczył w spotkaniu z NSZZ RI Solidarność, podczas którego podziękował rolnikom za głosy w wyborach prezydenckich 2020. Jednocześnie zapewnił, że polska wieś jest najważniejsza dla niego, dlatego zapewnia, że w kolejnych latach zadba o rozwój polskiego rolnictwa.

Prezydent Duda podziękował rolnikom za dotychczasowe zaufanie

Podczas spotkania prezydent RP wyraził wdzięczność, za to że rolnicy zaufali mu po raz kolejny. To właśnie głosy rolników i polskiej wsi przesądziły o jego zwycięstwie w wyborach prezydenckich.

Dla Andrzeja Dudy to ważny sygnał do dalszego działania, ponieważ wie, że rolnicy doceniają jego starania o polską wieś. Wyraził to tymi słowami:

,, Jestem również przekonany, że rolnicy widzieli, że rzeczywiście troszczę się o ich sprawy, że rzeczywiście sprawy polskiej wsi (…) tym razem znalazły się w centrum zainteresowania”.

Polska wieś najważniejsza, dlatego warto w nią inwestować

Andrzej Duda podczas spotkania podkreślił również, że ma nadzieję, że rolnictwo będzie się rozwijać również dzięki środkom unijnym. Chodzi przede wszystkim o pieniądze skierowane na Wspólną Politykę Rolną, a także na politykę spójności, które przyczynią się do unowocześniania obszarów wiejskich.

Polska wieś jest najważniejsza, a prace nad emeryturami rolników już trwają

Prezydent RP poinformował, że Kancelaria Prezydenta pracuje obecnie na dwoma propozycjami dla rolników. Dotyczą one kwestii emerytalno – rentowych dla rolników.

Przypomnijmy, Andrzej Duda pod koniec czerwca podpisał Umowę Programową z NSZZ RI ,,Solidarność” w której zobowiązał się do złożenia w Parlamencie nowelizacji ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników.

Przy czym ma ona uwzględniać następujące założenia:

  • gwarancja praw emerytalnych rolników
  • poszanowanie prawa własności ziemi w oparciu o art. 64 Konstytucji RP
  • dbałość o bezpieczeństwo żywnościowe społeczeństwa

Prezydent Duda ma nadzieję, że powyższe projekty trafią niebawem do Sejmu.

Zapewnił jednocześnie na koniec, że będzie prowadził politykę pozwalającą na wyrównanie szans, niezależnie od miejsca zamieszkania. Ponadto, obiecuje, że wieś nadal będzie znajdować się w centrum zainteresowania, ponieważ polska wieś jest dla prezydenta najważniejsza.

Źródło: MRiRW, PAP

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 4 / 5. Liczba głosów 7

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *