Nowy pomysł plantatorów na truskawki! [Aktualności]

Jeśli chcesz zaoszczędzić na truskawkach, a jednocześnie zapewnić rozrywkę całej rodzinie – jedź do Jejkowic (woj. śląskie) na plantację „Zielony Gaj”. Dowiedz się, co wymyślił kreatywny plantator!

O czym jeszcze dziś piszemy w Aktualnościach rolniczych?

 

aktualności rolniczeKolonie letnie dla dzieci rolników

Fundusz Składkowy udziela dofinansowania na organizację wypoczynków letnich dla dzieci i młodzieży, których co najmniej jedno z rodziców (opiekunów prawnych) jest ubezpieczone w pełnym zakresie w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, lub pobiera stamtąd emeryturę bądź rentę.

kolonie dla dzieci

fot. Fotolia

Fundusz Składkowy udziela dofinansowania na organizację wypoczynków letnich dla dzieci.

Realizatorzy wczasów wyłaniani są w drodze konkursu ofert, ogłaszanego na stronie Funduszu Składkowego. Tegorocznym organizatorem jest Krajowa Rada Izb Rolniczych.

Wypoczynek letni w formie kolonii odbywa się w ramach programu promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. Dofinansowanie na każdego uczestnika wynosi 750,00 zł.

Źródło: FSUSR/KRIR

 

aktualności rolniczeGrupa Wyszehradzka krytycznie o cięciach w rolnictwie

Ministrowie rolnictwa z krajów Grupy Wyszehradzkiej wyrazili zdecydowany sprzeciw wobec cięć na rolnictwo (WPR) po 2020 roku.

Przedstawiciele państw Europy Środkowo-Wschodniej (Polski, Czech, Węgier, Słowacji) oraz państw bałtyckich (Litwa, Łotwa, Estonia) oświadczyli, że zaproponowana przez Komisję Europejską redukcja budżetu jest nie do przyjęcia.

Nie możemy wymagać od rolników, by zrobili więcej, kiedy drastycznie zmniejsza się dla nich finansowanie – wypowiadają się ministrowie.

grupa wyszehradzka

fot. Fotolia

Ministrowie rolnictwa z krajów Grupy Wyszehradzkiej wyrazili zdecydowany sprzeciw wobec cięć na rolnictwo.

Podczas posiedzenia omówiono również kwestie dotyczące rynku mleka, wieprzowiny i cukru. Wszystkie kraje zgodziły się, że obecnie funkcjonujące mechanizmy rynkowe wymagają zmian.

W odniesieniu do wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń, polski przedstawiciel, minister Jacek Bogucki, podkreślił, że należy wzmocnić międzynarodową współpracę i zaangażowanie służb celnych w walce z nielegalnym przewozem żywności przez granice.

Źródło: MRiRW

 

aktualności rolniczeNowy pomysł plantatorów! Niecodzienna sprzedaż truskawek

Jeśli chcesz zaoszczędzić na truskawkach, a jednocześnie zapewnić rozrywkę całej rodzinie – jedź do Jejkowic (woj. śląskie) na plantację „Zielony Gaj”. Pan Piotr Pandera wdrożył na swojej plantacji nietypowe rozwiązanie, polegające na samodzielnym zbiorze owoców przez klienta, a następnie zakupieniu ich po dużo niższej cenie.

Co ciekawe, plantator z Jejkowic nie jest pierwszym, który wprowadził takie rozwiązanie. Podobny system funkcjonuje m.in. w Czechach, a także w Wielkiej Brytanii.      

Niecodzienna forma sprzedaży truskawek ma być odpowiedzią na problemy kadrowe. Nic przecież nie może się zmarnować – opowiada pan Piotr.

zbiór truskawek

fot. Fotolia

Niecodzienna forma sprzedaży truskawek ma być odpowiedzią na problemy kadrowe.

Inicjatywa plantatora cieszy się w regionie ogromną popularnością.

Osoby, które przychodzą zbierać truskawki, robią to całymi rodzinami. Zdarza się tak, że dziennie na plantacji przebywa 50-70 osób. Ludzie są zadowoleni, chwalą sobie taki sposób zdobycia owoców. Zdarzają się takie dni, że klienci są w stanie wynieść jednego dnia 200-300 kg truskawek! – informuje pan Piotr Pandera.

Plantator ma nadzieję, że jego pomysł przyjmie się również na innych plantacjach w Polsce.

Źródło: rybnik.com.pl

Kup min. 3 j.s. RGT JakuzziKup teraz a czwartą dostaniesz za 1 zł netto!

Co słychać u krów z Deszczna? [AKTUALNOŚCI]

„Wolne stado” oczekuje na szereg badań. Dowiedz się więcej!

12 czerwca 2019

Grupy producentów rolnych dostaną więcej [AKTUALNOŚCI]

Łącznie wsparcie może wynieść nawet do 500 tys. euro!

17 czerwca 2019

Będą dotacje do wapnowania gleby! [AKTUALNOŚCI]

Wiemy, kiedy ruszy nabór wniosków i ile wyniesie dofinansowanie.

3 lipca 2019