Protesty rolnicze. AGROunia woła: Godna płaca za ciężką pracę

Rolnicy i traktory po raz kolejny w Warszawie. Protest organizowany przez ogólnopolski ruch rolników AGROunia odbył się 23 lutego 2022. Rolnicy wyszli na ulicę ponieważ jak tłumaczą chcą normalnie żyć, pracować i zarabiać. Nie będziemy umierać w ciszy – pisze AGROunia tłumacząc dlaczego organizuje protesty rolnicze. 

AGROunia zorganizowała protest rolników w dniu 23 lutego 2022 r. pod hasłem: ,,Godna płaca za ciężką pracę”. Do stolicy zjechało się ponad 200 traktorów i jak szacuje AGROunia w Warszawie pojawiło się kilka tysięcy rolników. Gospodarze najpierw spotkali się pod Pałacem Kultury i Nauki, a następnie wyruszyli w stronę Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Główne hasła protestujących rolników to: zdrowa żywność, zdrowe państwo, nie będziemy umierać w ciszy, jak również – Polska budzi się.

Reklama

Protesty rolnicze z powodu dramatycznej sytuacji w rolnictwie

Produkcja żywności klęczy na kolanach i zdycha. Polska wieś to nie są już brudne kalosze i słoma z butów. To drogie traktory na kredyty i normalne rodziny. Mamy wiele do stracenia – mówił Michał Kołodziejczak, lider AGROunii przed wyjazdem do Warszawy.

Protest rolników w Warszawie w dniu 23 lutego 2022 r. odbył się z powodu pogarszającej się sytuacji w rolnictwie. Rolnicy biorący udział w manifestacji domagają się wprowadzenia zmian systemowych, poprawy sytuacji dla producentów żywności, jak również dla hodowców zwierząt.

Dziś jest dramat. Ogromny zastój na rynku warzyw, owoców, świń. Tak na prawdę nie ma branży, która mogłaby powiedzieć, że jest pewność. Widzimy tylko opowieści ministra rolnictwa, premiera, że jest dobrze i będzie jeszcze lepiej. My tej dobroci nie widzimy. To nie jest dla nas kraj który płynie miodem, który płynie mlekiem – podkreślał Michał Kołodziejczak. Jak mówił 23 lutego widoczne na ulicach były głównie protesty rolnicze, ale do rolników dołączyli także górnicy, pracownicy i przedsiębiorcy.

https://twitter.com/EKOlodziejczak_/status/1496412977280475141

AGROunia – protest rolników 23 lutego: Nie będziemy umierać w ciszy!

Rolnicy protestujący w Warszawie zgromadzili się pod kancelarią premiera RP Mateusza Morawieckiego, gdzie lider AGROunii przekazał petycję skierowaną do szefa rządu. Oprócz tego, Michał Kołodziejczak przekazał na ręce przedstawiciela KPRM skrzynkę z jabłkami i ogórkami.

Wcześniej jednak wygłosił przemówienie podczas którego powiedział tłumaczył dlaczego AGROunia organizuje protesty rolnicze. – Przyjechaliśmy tutaj do Warszawy, dlaczego? Powiedzmy to głośno: My nie będziemy umierać w ciszy! (…) Nie pozwolimy, żeby ludzie w mieście umarli z głodu. Bo dzisiaj tutaj jesteśmy w imieniu tych wszystkich, którzy są z miasta. 

To dziś AGROunia jest w Polsce jedyną opozycją. Nie Ci którzy żrą, biorą pieniądze, wypłaty w Sejmie. To nie jest opozycja – podkreślał Michał Kołodziejczak.

Protest rolników w Warszawie w dniu 28 lutego 2022 r. zakończył się późnym popołudniem.

Czytaj również: Rejestracje ciągników w II dekadzie lutego 2022 r.

Źródło: Facebook, Twitter AGROunia

Google NewsObserwuj nas w Google News. Bądź na bieżąco!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze
  1. GośćAnna pisze:

    Z tego co wiadomo to za Ciągniki rolnicy płacą połowę ceny a drugą połowę finansuje rząd Ministerstwa Rolnictwa dopłata do każdego hektara to 835zl .a te pieniądze to się zadarmo dostaje taki Rolniku na taki rząd głosowałeś na co Liczyłeś nawozy są drogie to Nacos trzeba zapracować ,a nie tylko młodym ROLNIKOM daj wszystko za Darmo naucz się szanować

  2. Rok1984 pisze:

    Brawo
    Pora na prawdziwą rewolucję . Pogonić świnie od koryta