Resztki pożniwne lepiej rozłożone: wypróbuj BACTIM SŁOMA!

Im szybciej resztki pożniwne zostaną rozłożone, tym lepsze właściwości będzie miała gleba. Niestety, słoma rozkłada się dosyć długo i warto ten proces przyspieszyć. Już w lipcu do sprzedaży pilotażowej trafi produkt, który znacznie przyspieszy rozkładanie resztek pożniwnych.

BACTIM SŁOMA to innowacyjny biopreparat, w którego skład wchodzą unikalne bakterie, wyspecjalizowane w rozkładzie resztek roślinnych. Bakterie bardzo szybko się namnażają w glebie i rozpoczynają swoje dobroczynne działanie. Poprzez przyspieszenie rozkładu resztek pożniwnych bakterie zwiększają zasobność gleby w składniki pokarmowe, co pozwala na lepsze ich wykorzystanie przez rośliny następcze.

Sprzedaż pilotażowa jest jednym z elementów prac mających na celu komercyjne wprowadzenie preparatu na rynek.

Marta Rytel, Intermag

Preparat, który ma trafić do sprzedaży, jest efektem długotrwałej pracy naukowców specjalizujących się w mikroorganizmach. Od 2 lat produkt jest testowany w warunkach polowych i uzyskuje bardzo dobre rezultaty. Wyniki badań mówią same za siebie – zastosowanie BACTIM SŁOMA na resztkach pożniwnych zwiększa zawartość składników pokarmowych oraz próchnicy w glebie.

– Sprzedaż pilotażowa jest jednym z elementów prac mających na celu komercyjne wprowadzenie preparatu na rynek. Preparat jak na razie dostępny będzie w sieci naszych dystrybutorów – mówi Marta Rytel z produkującej biopreparat firmy Intermag– Dla rolników to okazja do wypróbowania preparatu i przekonania się o jego skuteczności. Dla nas to natomiast informacja, jak będzie kształtował się popyt. Liczymy również na wszelkie uwagi i sugestie ze strony rolników, dzięki którym będziemy mogli ulepszać preparat w kierunku dodatkowych właściwości i cech użytkowych.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 4 / 5. Liczba głosów 3

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze
  1. Avatar Adam pisze:

    W końcu, ktoś opracował produkt na słomę ! INTERMAG mnie ostatnio pozytywnie zaskakuje, tak trzymać !