Rolnik w sieci! Jak zaoszczędzić czas i poprawić jakość życia?
Jak wynika z badań CBOS z 2017 roku – rolnicy to grupa zawodowa, która w najmniejszym stopniu korzysta z Internetu. „Rolnik w sieci” to jedno ze szkoleń zaplanowanych w programie unijnym o nazwie „Ja w Internecie”. Jego operatorem jest Fundacja Legalna Kultura.
Rolnicy to grupa zawodowa, która w najmniejszym stopniu korzysta z Internetu.
fot. Fotolia
Jak podkreślił Szymon Majewski, rzecznik prasowy Legalnej Kultury – celem szkolenia jest ułatwienie pracy rolnikom, pokazanie jak rozwijać własną działalność, zaoszczędzić czas i poprawić jakość życia.Szkolenia prowadzone są przez instruktorów, którzy dostosowują poziom zajęć do umiejętności uczestników. Gminy mogą składać wnioski na realizację szkoleń samodzielnie lub we współpracy z organizacją pozarządową.
Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła program pod nazwą „Współpraca”, w ramach którego rolnicy będą mogli pozyskać środki na realizację swoich pomysłów. – Polskiemu rolnictwu i pracującym na jego rzecz przemysłom, spożywczemu oraz maszyn rolniczych, potrzeba innowacji – tłumaczy Jacek Węsierski, dyrektor Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie.
Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła program pod nazwą „Współpraca”.
fot. Fotolia
„Współpraca” polega na grupowaniu naukowców z rolnikami, jak również przedsiębiorcami wiejskimi. – Wspomagać ich będzie doradca, tak zwany broker rolniczy, którego zadaniem będzie m.in. zachęcanie rolników do występowania o pomoc unijną – dodaje Węsierski. Aby pozyskać środki na realizację pomysłu, należy złożyć projekt do ARiMR.
Źródło: ARiMR/Polskie Radio
Rolnik zgubił na polu obrączkę. Znalazł archeologiczny skarb!
Rolnik ze wsi Skarchowa (woj. zachodniopomorskie) zgubił na polu złotą obrączkę. Zdesperowany mężczyzna poprosił o pomoc detektorystę, któremu udało się natrafić na prawdziwy skarb archeologiczny. Jak wyjaśnia Grzegorz Kurka, dyrektor Muzeum Ziemi Kamieńskiej – To wykonana z brązu ozdobna szlufka, która służyła do przypięcia do pasa kluczy lub sakiewki. Datujemy ją na XV-XVI wiek. To rzadkie znalezisko. Z tego typu wyrobów słynęli w tamtych czasach rzemieślnicy z Norymbergii.
Rolnik ze wsi Skarchowa zgubił na polu złotą obrączkę.
fot. Fotolia
Już wkrótce sprzączkę będzie można obejrzeć na wystawie. Dziesięć minut po znalezieniu szlufki odnalazła się i obrączka.
Dodaj komentarz