Kolejne specjały z Austrii i Włoch w rejestrach UE

Kolejne specjały z Austrii i Włoch w rejestrach UE

Austriackie mleko Heumilch i włoski Chleb Toskański to kolejne produkty, które zostały wpisane do unijnych rejestrów.

Austriackie mleko Heumilch i włoski Chleb Toskański, czyli Pane Toscano, to kolejne produkty, które zostały w piątek wpisane do unijnych rejestrów – poinformowała Komisja Europejska.

Heumilch został wpisany jako Chronione Oznaczenie Geograficzne, a Pane Toscano jako Chroniona Nazwa Pochodzenia.

walka z chorobami zwierząt / Mleko z Austrii
Na smak austriackiego mleka ma wpływ to, czym krowy są karmione.

Produkcja mleka zwanego Heumilch lub z języka angielskiego Haymilk (co można przetłumaczyć jako ‘mleko z siana’) jest, jak mówią w Austrii, najbardziej naturalną produkcją z możliwych. Mleko pochodzi od zwierząt z tradycyjnych i ekologicznych gospodarstw mlecznych. Zasadniczą różnicą pomiędzy standardowym mlekiem i mlekiem Heumilch z Austrii jest to, że zwierzęta nie są karmione przefermentowaną paszą. Od 1960 r., ze względu na uprzemysłowienie i mechanizację rolnictwa, kiszonki stały się coraz bardziej popularne, zmniejszając w ten sposób udział świeżej paszy. Procedura karmienia jest dostosowana do zmian sezonowych: gdy jest dostępna karma zielona, zwierzęta są karmione świeżą trawą, liśćmi i sianem, a w okresie zimowym zwierzęta przede wszystkim sianem.

Włoski Pane Toscano to natomiast chleb na zakwasie. Ma zapach prażonych orzechów laskowych. Miękisz jest lekko kwaskowaty. Charakterystyczną cechą jest to, że Chleb Toskański jest trwalszy niż inne rodzaje pieczywa ze względu na swój skład.

Cena rzepaku – czy producentów czeka silna przecena?

Jaka może być cena rzepaku i oleju rzepakowego w sezonie 2017/2018 w kraju, na europejskim i na światowych rynkach?

18 marca 2018

Choroby odkleszczowe. Czy należy się odszkodowanie?

Chorób zawodowych związanych z pracą w gospodarstwie rolnym jest wiele, ale prym wiedzie borelioza - groźna choroba odkleszczowa.

10 marca 2018

Sprzedaż gruntów rolnych – gdzie ziemia jest najdroższa?

W rolnictwie inwestujemy nie tylko w nowe maszyny, ale także dodatkowe grunty uprawne. Jakie są perspektywy dla rynku ziemi rolniczej w Polsce?

9 marca 2018

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij