Szkolenia dla rolników w KPODR

Marzec jest ostatnim miesiącem, kiedy rolnicy mają jeszcze trochę wolnego czasu, który mogą poświęcić na doszkalanie się. Jak co roku ciekawym programem może pochwalić się KPODR w Minikowie. Co dokładnie proponuje?

Odwiedźcie Kurpiowską Konferencję Pszczelarską / szkolenia w KPODR

Szkolenia przygotowano nawet dla pszczelarzy.

W KPODR w Minikowie już jutro (5 marca) mogą odwiedzić zainteresowani tym, jak wykorzystać krajowe źródła białka paszowego dla wysokiej jakości produktów pochodzenia zwierzęcego. Gospodarze zapoznają się nie tylko z listą zalecanych nasion, ale i będą mieli możliwość dowiedzenia się czegoś więcej na temat wyników aktualnych badań dotyczących wykorzystania rodzimych źródeł białka w żywieniu zwierząt. W sobotę, swój dzień, tym razem w Przysieku, będą też mieli pszczelarze podczas swojego, 24 już forum. W najbliższych dniach odbędą się także konferencje dla hodowców trzody chlewnej, bydła i gęsi. Organizatorzy przewidują, że dużym zainteresowaniem cieszyć się mogą spotkania, na których omówione zostaną kwestie związane z innowacyjnością w rolnictwie.

– Szkolenia prowadzimy od wielu już lat. Rolnicy przychodzą, bo chcą się czegoś więcej dowiedzieć. Wcześniej interesowały ich kwestie związane z dobrostanem zwierząt. Teraz jest to PROW, czy też zintegrowana ochrona. Jeśli ktoś chce prowadzić gospodarstwo na poziomie europejskim, to musi się doszkalać. I cieszy nas, że tak wielu rolników chce się dalej rozwijać – mówi Marta Adamowicz, kierownik działu szkoleń w KPODR.

Pełna lista szkoleń i konferencji znajduje się na stronie Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *