Szkolenia dla rolników w KPODR

Szkolenia dla rolników w KPODR

Marzec jest ostatnim miesiącem, kiedy rolnicy mogą jeszcze pozwolić sobie na uczestnictwo w szkoleniach. Co proponuje KPODR?

Marzec jest ostatnim miesiącem, kiedy rolnicy mają jeszcze trochę wolnego czasu, który mogą poświęcić na doszkalanie się. Jak co roku ciekawym programem może pochwalić się KPODR w Minikowie. Co dokładnie proponuje?

Odwiedźcie Kurpiowską Konferencję Pszczelarską / szkolenia w KPODR

Szkolenia przygotowano nawet dla pszczelarzy.

W KPODR w Minikowie już jutro (5 marca) mogą odwiedzić zainteresowani tym, jak wykorzystać krajowe źródła białka paszowego dla wysokiej jakości produktów pochodzenia zwierzęcego. Gospodarze zapoznają się nie tylko z listą zalecanych nasion, ale i będą mieli możliwość dowiedzenia się czegoś więcej na temat wyników aktualnych badań dotyczących wykorzystania rodzimych źródeł białka w żywieniu zwierząt. W sobotę, swój dzień, tym razem w Przysieku, będą też mieli pszczelarze podczas swojego, 24 już forum. W najbliższych dniach odbędą się także konferencje dla hodowców trzody chlewnej, bydła i gęsi. Organizatorzy przewidują, że dużym zainteresowaniem cieszyć się mogą spotkania, na których omówione zostaną kwestie związane z innowacyjnością w rolnictwie.

– Szkolenia prowadzimy od wielu już lat. Rolnicy przychodzą, bo chcą się czegoś więcej dowiedzieć. Wcześniej interesowały ich kwestie związane z dobrostanem zwierząt. Teraz jest to PROW, czy też zintegrowana ochrona. Jeśli ktoś chce prowadzić gospodarstwo na poziomie europejskim, to musi się doszkalać. I cieszy nas, że tak wielu rolników chce się dalej rozwijać – mówi Marta Adamowicz, kierownik działu szkoleń w KPODR.

Pełna lista szkoleń i konferencji znajduje się na stronie Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie.

Budowa zapory wzdłuż wschodniej granicy jeszcze w tym roku

Resort rolnictwa zapowiada budowę płotu wzdłuż wschodniej granicy z Białorusią i Ukrainą, ale wielu rolników ma wątpliwości, czy taka inwestycja ma sens.

21 marca 2018

Program Leader: jak dostać grant?

Narzędzie jakim jest Leader pozwala mieszkańcom wsi wprowadzać w życie starą zasadę: Nihil Novi - nic o nas bez nas

17 marca 2018

Cena rzepaku – czy producentów czeka silna przecena?

Jaka może być cena rzepaku i oleju rzepakowego w sezonie 2017/2018 w kraju, na europejskim i na światowych rynkach?

18 marca 2018

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij