Tinder dla krów czyli jak umówić zwierzę na randkę

Download PDF

Tinder dla krów – to nie żart! Brytyjczycy wprowadzili na rynek niecodzienną aplikację randkową. Ma ona pomóc hodowcom w kojarzeniu zwierząt.

Tudder – to pierwsza aplikacja do łączenia zwierząt w pary. Nazwa kojarzyć ma się z Tinderem, mobilnym portalem randkowym. Dopasowanie bydła do rozrodu za pomocą mediów społecznościowych to dobry pomysł?

Tinder dla krów

Tinder

Tudder to pierwsza aplikacja do łączenia zwierząt w pary.

Tudder wypuściła na rynek brytyjska firma Hectare. Jak twierdzi, aplikacja pomaga w „zjednoczeniu zwierząt farmerskich poszukujących bratnich dusz”. Działa tak jak Tinder. Różnica polega na tym, że zarejestrowani na Tudderze hodowcy będą mogli przesuwać zdjęcia nie ludzi – a krów i byków.

Jeśli dane zwierzę spodoba się hodowcy, przesuwa on zdjęcie w prawo. System przekierowuje go wtedy na platformę zakupu bydła, czemu towarzyszy wesoły odgłos muczenia. Krowy i byki są tam dokładnie opisane, podany jest m.in. ich wiek oraz przebyte choroby.

Łączenie w pary

Żeby było romantyczniej, aplikacja dopasowująca bydło do rozrodu zadebiutowała w Walentynki 14 lutego 2019 roku. – Łączenie w pary zwierząt jest nawet łatwiejsze niż ludzi. Mamy bowiem o tych zwierzętach dużo informacji, które pozwolą przewidzieć jakie będzie ich potomstwo – wyjaśnia Doug Bairner, CEO firmy Hectare Agritech.

Chodzi o informacje dotyczące m.in. łatwości wycieleń czy też wydajności mlecznej, które można znaleźć w Tudderze.

Sprawdziłoby się u nas?

Tinder

Tinder dla krów? Dlaczego nie! – odpowiadają hodowcy.

Tinder dla krów ma ułatwić handel zwierzętami w Wielkiej Brytanii. O to, jak oceniają tego typu aplikację zapytaliśmy naszych krajowych hodowców. Czy Tudder sprawdziłby się u nas?

Pomysłowość ludzka nie zna granic! Żeby krzyżować krowy za pomocą aplikacji randkowej nie pomyślałabym – śmieje się pani Krystyna Sulima ze Śląska. – Ale łączenie zwierząt to rzeczywiście sprawa, która wymaga zdobycia kilku informacji – dodaje.

Pomysł na taką aplikację rozbawił również pana Marka Kowalczyka z Pomorza. – Tinder się sprawdził to i Tudder się sprawdzi! Czemu nie. Portal randkowy dla krów, u nas też by się coś takiego przydało – śmieje się gospodarz.

Źródło: Reuters

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 5 / 5. Liczba głosów 1

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o