Co u młodzieży z obszarów wiejskich?

Co u młodzieży z obszarów wiejskich?

Pierwsze posiedzenie Grupy tematycznej ds. młodzieży na obszarach wiejskich już za nami. O czym mówiono?

 Foto: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Pierwsze posiedzenie Grupy tematycznej ds. młodzieży na obszarach wiejskich, powołanej przez Grupę Roboczą ds. KSOW, już za nami.

Wspomnianą Grupę, obok przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, współtworzą reprezentanci świata nauki, ośrodków doradztwa rolniczego oraz organizacji pozarządowych, działających na rzecz młodzieży na obszarach wiejskich. W posiedzeniu, przewodzonym przez Dariusza Suszyńskiego – prezesa Związku Młodzieży Wiejskiej – uczestniczył także podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki.

Podczas spotkania zaznaczono, że duży wpływ na osiągnięcie celów Grupy, do których należy m.in. tworzenie warunków dla powstrzymania degradacji na obszarach wiejskich, będzie miała współpraca administracji z organizacjami pozarządowymi. Dodatkowo podsekretarz stanu podkreślił wagę wszelkich inicjatyw oddolnych i porozumień lokalnych, na których skorzysta także młodzież wiejska.

Wody Polskie nadzorują meliorację, a Polacy za wodę zapłacą większe rachunki

Melioracja pod skrzydłami PGW Wody Polskie i wyższe rachunki za wodę to główne zmiany jakie niesie ze sobą nowe Prawo wodne.

18 marca 2018

Sprzedaż gruntów rolnych – gdzie ziemia jest najdroższa?

W rolnictwie inwestujemy nie tylko w nowe maszyny, ale także dodatkowe grunty uprawne. Jakie są perspektywy dla rynku ziemi rolniczej w Polsce?

9 marca 2018

Konkurs na Rolnika Roku regionu Morza Bałtyckiego. Wygraj 10 000 euro!

Celem konkursu jest podniesienie świadomości w zakresie stosowania dobrych praktyk rolniczych, zgodnych z zasadami zrównoważonego rolnictwa

17 marca 2018

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij