Usługi rolnicze 2021 – jaki jest cennik na jesień? Sprawdź!

Jesień to czas kiedy intensywnych prac polowych nie brakuje. Orka, siew, zbiór kukurydzy, a także buraków cukrowych to czynności które właśnie teraz wykonują rolnicy. Niektórzy z nich decydują się na usługi rolnicze 2021. To właśnie dla nich opracowaliśmy cennik usług rolniczych na jesień 2021. 

Po zbiorze zbóż przyszedł czas nie tylko na prace polowe związane z uprawą roli, ale także na zbiór kukurydzy i buraków cukrowych. Podobnie jak podczas żniw, tak i obecnie rolników interesują ceny usług rolniczych 2021 na które część z nich zdecyduje się podczas tegorocznej jesieni. Cennik usług rolniczych z poszczególnych regionów kraju podały wybrane Ośrodki Doradztwa Rolniczego, a także rolnicy komentujący ceny na forum rolniczym agrofoto.pl

Usługi rolnicze 2021 – cena orki i siewu zbóż za 1 ha

Usługi rolnicze 2021 prowadzone jesienią ruszyły pełną parą. Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego przedstawił notowania cen rolniczych uwzględniając cen za orkę i siew zbóż. W przypadku orki cena za wykonanie tej usługi w tym regionie wynosi zazwyczaj 300 zł/ha.

Nieco niższe ceny za usługę wykonania orki obowiązują w woj. warmińsko-mazurskim. Jak wynika z danych Agrorynek podanych przez WMODR cena za orkę wykonaną pługiem 4-skibowym wynosi 250 zł/ha. Podobną średnią cenę za orkę głęboką (256,17 zł/ha) podał Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Nieco mniej w tym regionie rolnicy muszą zapłacić za orkę średnią – 215 zł/ha. 

Podobne ceny obowiązują również w woj. dolnośląskim. Jak podaje DODR cena za wykonanie orki wynosi od 240 zł/ha do 300 zł/ha.

Jesienne usługi rolnicze 2021 to także prace związane z siewem zbóż za które najmniej rolnicy zapłacą w woj. dolnośląskim. Jak wynika z Agronotowań podanych przez DODR cena za siew zbóż w tym regionie kształtuje się od 140 zł/ha do 240zł/ha.

Nieco wyższe ceny można spotkać w woj. kujawsko – pomorskim. Według KPODR lokalni rolnicy w przypadku siewu zbóż muszą zapłacić od 150 zł/ha do 250 zł/ha.

Przeczytaj również: Ceny zbóż w skupach 2021

Cena zbioru kukurydzy i buraków cukrowych

Prace polowe które obecnie trwają związane są nie tylko z uprawą roli i siewem, ale także ze zbiorem kukurydzy i buraków cukrowych. Usługi rolnicze 2021 dotyczące zbioru buraków cukrowych w zależności od województwa kształtują się następująco:

  • kujawsko-pomorskie – 750 – 800 zł/ha,
  • zachodniopomorskie – 900 zł/ha,
  • dolnośląskie – 850 zł – 1100 zł/ha.

Natomiast ceny za koszenie kukurydzy zostały przez nas podane w artykule – Koszenie kukurydzy na kiszonkę 2021 – jaka cena usługi? Sprawdź!

Usługi rolnicze 2021. Rolnicy komentują ceny

Dyskusja na temat cen usług rolniczych 2021 prowadzona jest także na forum rolniczym agrofoto.pl

Rolników interesują ceny obowiązujące zarówno za siew, jak i zbiór kukurydzy na ziarno.

O cenę za usługę siewu pytał się użytkownik krilan06: – Ile brać za usługę siania, siew siewnikiem solo, bez agregatu?

Na co użytkownik pafnucy odpowiedział mu: – a ze 120 za ha.

Wyższą cenę za usługi rolnicze 2021 podał natomiast użytkownik kuba9449 w przypadku wykonywania siewu za pomocą agregatu. Skierował jednocześnie pytanie o cenę koszenia kukurydzy na ziarno: – Z agregatem liczę 220, bez 150. Ile myślicie w tym roku koszenie kukurydzy na ziarno?

Na to pytanie odpowiedział użytkownik Norman, który podał również cenę za zbiór buraków cukrowych obowiązującą w woj. mazowieckim: – Odnośnie kukurydzy to w tym sezonie pewnie w okolicy 500 zł/ha będzie jak warunki ok – Mazowieckie zachód. Odnośnie zbioru buraków cukrowych samojezdnym sześciorzędowym słyszałem że 800-1000 zł/ha ale pewnie jeszcze podskoczy z 50-100 zł do końca roku w tamtym roku płaciłem 850.

Źródło: ZODR; WMODR; DODR; KPODR

Czytaj również: Średnie ceny gruntów wg GUS 2021. Ile kosztuje ha ziemi? Sprawdź!

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 3.9 / 5. Liczba głosów 33

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Z forum
Powiązany temat: Ceny usług 2021
Marcinnnnn
Ile wziąć za gniecenie kukurydzy, ciągnik 120 km i 5,5 t wagi + obciążnik 500kg to wychodzi 6t. Myślę żeby wziąć 150zl /ha. Nie za dużo czy za mało?  zobacz więcej »
Lukas85
Podpowiecie na ile wycenić za ha: - Talerzowanie lemken rubin 9 i case mx 120 - wałowanie nh td90 i wały ok 6m szerokosci zobacz więcej »
witejus
15 minut temu, krzysiek3512 napisał: 200 zł za 2.5 godziny koszenia hektara powierzchni ?  Kosą?🤪 zobacz więcej »

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *