Wysoko plonująca pszenica na słabsze stanowiska

RGT Treffer to odporna i wysoko plonująca pszenica na słabsze stanowiska. Pochodzi z renomowanej hodowli RAGT, a w Polsce dostępna jest od roku, wyłącznie w ofercie Golden Seeds. To odmiana dla rolników poszukujących pszenicy na trudniejsze stanowiska.

RGT Treffer to ubiegłoroczna nowość w portfolio marki Golden Seeds. Warto rozważyć ją podczas nadchodzących siewów. Odmiana pochodzi z hodowli RAGT, o wysokiej elastyczności w stosunku do stanowiska, dlatego można ją wysiewać w całym kraju. Pszenica ozima RGT Treffer charakteryzuje się średnim terminem kłoszenia i dojrzewania. Do jej atutów zaliczymy m.in. wysoką zimotrwałość (4,5), a ponadto dobrą zdolność krzewienia oraz wysoką odporność na najgroźniejsze choroby zbóż. Warto zwrócić szczególną uwagę na wysoką zdrowotność liści i źdźbła.


Skorzystaj z Pogotowia Nasiennego GOLDEN SEEDS. Dowiedz się, co, kiedy i za ile wysiać pod numerem +48 505 227 032.


Wysoko plonująca pszenica na słabsze stanowiska

pszenica ozima RGT Treffer

Gęsty i równomierny łan pszenicy RGT Treffer, pomimo zróżnicowania gleby

fot. Golden Seeds

– RGT Treffer to nowa odmiana pszenicy ozimej, którą rekomendujemy w tym sezonie, obok takich odmian, jak IS Spirella czy Rotax. Wyróżnia się ona wysokim i stabilnym potencjałem plonowania. Co bardzo istotne, tworzy równy i silny łan. Ponadto na polach produkcyjnych zauważyliśmy, że nadaje się także na słabsze stanowiska, mozaikowate, o niższym pH – nadzwyczaj dobrze toleruje okresy niedoborów wody. Jestem przekonany, że każdy, kto zdecyduje się na Treffera w trakcie najbliższych siewów, będzie mógł podczas przyszłorocznych żniw powiedzieć, że był to przysłowiowy „strzał w dziesiątkę”. Podkreślę na koniec, że RGT Treffer to wysoko plonująca pszenica – przekonuje dr inż. Piotr Hulanicki, właściciel marki Golden Seeds.

Najwyższa jakość to priorytet

RGT Treffer pszenica ozima

Szybkie i wyrównane wschody, pszenica w fazie 2–3 liści

fot. Golden Seeds

Kwalifikowany materiał siewny sygnowany logiem Golden Seeds jest reprodukowany wyłącznie na własnych polach. Dzięki skrupulatnej kontroli na każdym z etapów produkcji, nasiona Golden Seeds spełniają najwyższe normy pod względem czystości i jakości. Wykluczenie produkcji zewnętrznej pozwala na pełną kontrolę nad całym procesem produkcji. Dzieje się tak począwszy od siewu i prowadzenia plantacji, poprzez zbiór, uszlachetnianie, na profesjonalnym zaprawianiu i pakowaniu kończąc. Warto dodać, że w procesie produkcji nasion wykorzystuje się zaprawy pochodzące od renomowanych producentów. W tym sezonie jest to Scenic® 080 FS od firmy BAYER. Dotyczy to m.in. materiału siewnego pszenicy RGT Treffer, którego ochronę fungicydową w trakcie wegetacji również powierzono rozwiązaniom firmy BAYER.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 4.1 / 5. Liczba głosów 34

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Artykuł zawiera lokowanie produktu i ma charakter promocyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *