RGT Treffer – wysoki i stabilny plon

Celem każdego rolnika jest wysoki, stabilny plon oraz wysoka jakość ziarna. Kluczem do sukcesu jest osiągnięcie tego celu mimo warunków atmosferycznych, z jakimi przyjdzie się roślinie zmierzyć.

Przy uprawie pszenicy ozimej problemem może być również spore zróżnicowanie klas bonitacyjnych gleby na polu, co przecież nie jest rzadko spotykane. Poznaj odmianę, dla której te czynniki nie stanowią żadnej przeszkody.

Pszenica ozima – uprawa pełna wyzwań

pszenica ozima

RGT Treffer to odmiana chlebowa pszenicy ozimej z grupy B.

fot. Golden Seeds

Pszenica ozima jest rośliną nieprzystosowaną do stresowych warunków, które obecnie obserwujemy w Polsce. Susza, nagłe spadki temperatury, to czynniki które często uniemożliwiają uzyskanie satysfakcjonującego plonu. Nie jest też rzadka tzw. mozaika gleb, co już na wstępie utrudnia dobranie odpowiedniej odmiany do stanowiska glebowego. Wiąże się z tym także problem nieuregulowanego pH, co jest czynnikiem stresogennym dla pszenicy ozimej – zdarza się bowiem, że gleby mają zbyt niskie pH, aby roślina mogła pobrać z niej odpowiednie składniki do wzrostu. Jak łatwo się domyślić, w takim przypadku nie można liczyć na wysoki plon.

Rolnicy coraz częściej decydują się na siew pszenicy ozimej po kukurydzy. Zdarza się, iż jest to siew opóźniony, dlatego ważną cechą wybranej odmiany jest jej dobre rozkrzewianie się. Taki siew może zwiększać presję niektórych chorób, z czego najgroźniejszą dla plantacji jest fusarium. Oprócz fuzariozy roślinę mogą zaatakować takie choroby jak rdza żółta, mączniak prawdziwy zbóż i traw oraz septorioza kłosów.

Postaw na pewną odmianę

RGT Treffer to odmiana chlebowa pszenicy ozimej z grupy B. To, co wyróżnia ją spośród innych odmian, to jej wysoka plenność niezależnie od stanowiska glebowego, nawet w przypadku mozaiki gleb oraz pól o niższym pH. Tej odmianie także nie straszne są coraz częściej nawiedzające Polskę susze, ponieważ wysoki i stabilny plon osiągnie mimo niedoborów wody. Ponadto pszenica RGT Treffer posiada wysoką zimotrwałość, a także świetne zdolności regeneracyjne po zimie.

  • Dzięki wysokiej zdolności krzewienia idealnie nadaje się do wysiania jej z opóźnieniem, po kukurydzy.
  • Zagrożeniem dla takiej uprawy nie będą też choroby, które mogłyby ją zaatakować, ponieważ odmiana Treffer jest niezwykle odporna m.in. na fuzariozę kłosów.
  • Dzięki znakomitej odporności na stresogenne warunki atmosferyczne, takie jak upały, niedobory wody oraz nagłe spadki temperatur, pszenica Treffer wpasowuje się idealnie w aktualne potrzeby rolników.

Wybierając tę odmianę pszenicy ozimej, możemy być pewni wysokich i stabilnych plonów, niezależnie od niesprzyjających czynników.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 5 / 5. Liczba głosów 2

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Artykuł zawiera lokowanie produktu i ma charakter promocyjny.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *