Żniwa pszenicy w pełni [WIDEO]

Żniwa pszenicy w pełni. Na południu Polski rzepak zniknął już z większości pól. W okolicach podgórskich jeszcze stoi, więc kombajny młócą w tym czasie pszenicę.

Tomasz Cichoń

Pan Tomasz Cichoń, rolnik z Ostrożnicy

fot. Mariusz Drożdż

W naszym gospodarstwie akurat rzepaki jeszcze są surowe, nie są dojrzałe jeszcze. Trzeba je zostawić żeby po prostu samoistnie dojrzały. Wjechaliśmy do pszenic, pszenice są już dojrzałe, suche – mówi Tomasz Cichoń, rolnik z Ostrożnicy.

Plony mogłyby być lepsze, nie są zadowalające, widać że pogoda odcisnęła swoje piętno.

Problem sprawiają m.in. gryzonie

W pszenicach jest bardzo duży problem z myszami, z gryzoniami. Jest tego bardzo dużo. Przyjeżdżając z pola na pole widać jak przebiegają przez drogę. (…) Kosząc zboże widać, że są takie miejsca po metr, dwa metry kwadratowe wycięte, tak jakby już ktoś kosą wykosił. Po prostu jest tego dużo, nie wiem czemu to tak jest, może mało lisów, namnożyło się tego – mówi Tomasz Cichoń.

W kłosach brakuje czasem ziarna

Dariusz Kiesiński

Pan Dariusz Kiesiński, rolnik z Janowa

fot. Mariusz Drożdż

Obawiam się, że to ładnie wszystko wygląda. Ale z tego co tam obserwuję i rozmawiam z kolegami, to kłosy ładnie wykształcone, a generalnie brakuje tego ziarna – mówi Dariusz Kiesiński, rolnik z Janowa. – To niestety wychodzi susza tegoroczna i zeszłoroczna i myślę, że będzie coraz gorzej.

Słabe żniwa pszenicy po burakach

Pszenice, które zostały zasiane po zebranych burakach w zeszłym roku, są w tym roku można powiedzieć tragiczne – mówi Tomasz Cichoń. – Widać, że burak po prostu wyciąga wszystko z gleby, wyjaławia ją.- Pszenice na stanowiskach po buraku nie dają spodziewanego plonu mimo, że pan Tomasz nawoził pole.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 5 / 5. Liczba głosów 2

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Planujesz zakup ciągnika rolniczego?Zobacz Wypełnij ankietę!
Z forum
Powiązany temat: Ceny pszenicy 2019
Matey
  zobacz więcej »
XTRO
3 godziny temu, Uziu92 napisał: Ja połowę sprzedałem gdzieś mniej więcej , narazie czekam ale biorąc pod uwagę różnice w cenie między pszenica a pszenżytem to znów ... zobacz więcej »
Uziu92
pieczarkarni i kurników zaraz będzie więcej jak pola uprawnego. zobacz więcej »

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *