Żniwa pszenicy w pełni [WIDEO]

Download PDF

Żniwa pszenicy w pełni. Na południu Polski rzepak zniknął już z większości pól. W okolicach podgórskich jeszcze stoi, więc kombajny młócą w tym czasie pszenicę.

Tomasz Cichoń

Pan Tomasz Cichoń, rolnik z Ostrożnicy

fot. Mariusz Drożdż

W naszym gospodarstwie akurat rzepaki jeszcze są surowe, nie są dojrzałe jeszcze. Trzeba je zostawić żeby po prostu samoistnie dojrzały. Wjechaliśmy do pszenic, pszenice są już dojrzałe, suche – mówi Tomasz Cichoń, rolnik z Ostrożnicy.

Plony mogłyby być lepsze, nie są zadowalające, widać że pogoda odcisnęła swoje piętno.

Problem sprawiają m.in. gryzonie

W pszenicach jest bardzo duży problem z myszami, z gryzoniami. Jest tego bardzo dużo. Przyjeżdżając z pola na pole widać jak przebiegają przez drogę. (…) Kosząc zboże widać, że są takie miejsca po metr, dwa metry kwadratowe wycięte, tak jakby już ktoś kosą wykosił. Po prostu jest tego dużo, nie wiem czemu to tak jest, może mało lisów, namnożyło się tego – mówi Tomasz Cichoń.

W kłosach brakuje czasem ziarna

Dariusz Kiesiński

Pan Dariusz Kiesiński, rolnik z Janowa

fot. Mariusz Drożdż

Obawiam się, że to ładnie wszystko wygląda. Ale z tego co tam obserwuję i rozmawiam z kolegami, to kłosy ładnie wykształcone, a generalnie brakuje tego ziarna – mówi Dariusz Kiesiński, rolnik z Janowa. – To niestety wychodzi susza tegoroczna i zeszłoroczna i myślę, że będzie coraz gorzej.

Słabe żniwa pszenicy po burakach

Pszenice, które zostały zasiane po zebranych burakach w zeszłym roku, są w tym roku można powiedzieć tragiczne – mówi Tomasz Cichoń. – Widać, że burak po prostu wyciąga wszystko z gleby, wyjaławia ją.- Pszenice na stanowiskach po buraku nie dają spodziewanego plonu mimo, że pan Tomasz nawoził pole.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena / 5. Liczba głosów

Pszenica ozima RGT TrefferKup teraz Wysoki i stabilny plon nawet na słabszych stanowiskach

Z forum

Powiązany temat:

Ceny pszenicy 2019
Kobek
12 godzin temu, MarcinNH napisał: To po co tu o węglu zaczynasz pisać. Haha a myślisz ze na dole przestrzega się bhp ? Smieszne. Głupoty piszesz a pojęcia nie masz....
zobacz więcej »
pawel885
3 godziny temu, galan99 napisał: A jaka cena za taką piękną pszenicę dają ?Nie wiem , cenę dnia dają jak pojadę zafakturować, na razie 640 netto, czekam. ...
zobacz więcej »
miwigos
Stasiek gdzie ty masz gołębiarzy,podobno na śląsku są
zobacz więcej »
...
Zobacz pozostałe wpisy

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o