Ceny owoców 2019

Na rynku pojawiły się pierwsze krajowe śliwki. Jednak największym zainteresowaniem cieszą się obecnie owoce jagodowe, porzeczki, borówki i maliny. Sprawdzamy ceny owoców 2019 na Rynku Hurtowym w Broniszach!

Jak informuje Rynek Hurtowy w Broniszach, zainteresowanie konsumentów skierowane są obecnie na owoce jagodowe. Porzeczki, borówki, maliny, jeżyny oraz agrest są najczęściej konfekcjonowane w opakowania 0,25 i 0,5 kg.

Modne owoce jagodowe

A jakie ceny owoców 2019? Porzeczki czerwone i białe to koszt około 7-8 zł/kg, czarne są tańsze 3,5-4 zł/kg. Agrest oferowany jest za 5-6 zł/kg.

Delikatesowym towarem są jeżyny bezkolcowe, za które trzeba zapłacić 15-20 zł/kg ale na szczęście są one konfekcjonowane po 0,25 kg – podaje Rynek Hurtowy w Broniszach.

Ceny owoców 2019

ceny owoców 2019

Na rynku pojawiły się pierwsze krajowe śliwki.

Na rynku są już pierwsze śliwki z krajowej produkcji. Są to odmiany Herman i Kometa, których cena wynosi 3-4 zł/kg.

Wysoka podaż krajowych moreli przywożonych przez plantatorów z okolic Sandomierza. Cena spadła do przedziału 2,75-4,5 zł/kg w zależności od kalibru – informuje Rynek Hurtowy w Broniszach.

Maliny, czereśnie i jabłka

Ceny malin wahają się w przedziale od 8 do 16 zł/kg. Droższe są czereśnie (7-14 zł/kg  w zależności od jakości – sortowanie). Jeszcze droższe są owoce wyprodukowane pod tzw. daszkami, dającymi ochronę przed suszą i gradem.

Wzrosła podaż wiśni, cena spadła do poziomu 3,5-4 zł/kg. Tańsze są również borówki amerykańskie (od 13 do 20 zł/kg). Letnie jabłka czyli Erly Geneva i Papierówka w niskiej jak na tę porę cenie (około 3 zł/kg).

Owoce z importu

Sukcesywnie tanieją arbuzy. Cena tych owoców waha się w przedziale od 1.6 do 2,3 zł/kg. Na rynku nie brakuje importowanych owoców pestkowych, takich jak morele, brzoskwinie, nektaryny czy śliwki. Przywożone są z Hiszpanii, Grecji i Włoch w cenie od 3,5 do 4,5 zł/kg.

Źródło: Rynek Hurtowy w Broniszach

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 5 / 5. Liczba głosów 1

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *