Choinka AgroFoto co roku świeci dla potrzebujących dzieci

Download PDF

„Prezenty dla dzieciaków od przyjaciół z AgroFoto” – tak brzmi hasło, które od kilku lat przyświeca akcji dobroczynnej, organizowanej przez grupę Martin & Jacob. Kiedy narodziła się Choinka AgroFoto?

Choć Choinka AgroFoto jest wirtualna, mieszczą się pod nią prawdziwe prezenty. Z roku na rok przybywa zarówno podarków, jak i obdarowanych. Wszystko to nie byłoby możliwe bez szlachetności darczyńców, czyli współpracowników grupy Martin & Jacob. Jak wyglądały początki akcji?

Prezent smartfon Choinka AgroFoto

Początek akcji wiąże się z ufundowaniem wymarzonego smartfona dla niepełnosprawnej osoby.

Choinka AgroFoto z odruchu serca

Wszystko zaczęło się od akcji jednej z użytkowniczek AgroFoto, największego forum rolniczego w Polsce. Jej celem było uzbieranie funduszy na zakup wymarzonego iPhone’a, który posiada funkcje dedykowane osobom niepełnosprawnym. Zarząd grupy Martin & Jacob bez dłuższego namysłu postanowił sprezentować potrzebującej najnowszy model smartfona.

Już wtedy było jasne, że na tym się nie skończy. Następnego roku na stronie AgroFoto zaświeciła pierwsza wirtualna choinka. Jej dekorację stanowiły bombki z logotypami klientów i partnerów grupy, którym towarzyszyły życzenia skierowane do rolników. Budżet z reklam pozwolił na zakup wymarzonych prezentów. Założenie było jedno – aby co roku pomagać coraz większej liczbie osób.

Zeszłoroczna edycji Choinki AgroFoto była rekordowa. Jej budżet wyniósł blisko 100 tys. zł

By każdy otrzymał wymarzony prezent

W organizację akcji co roku angażują się niemal wszyscy pracownicy grupy Martin & Jacob. Sponsorzy z dumą eksponują pamiątki i podziękowania z udziału w Choince AgroFoto. Zeszłoroczna edycja była pod wieloma względami rekordowa.  Jej budżet wyniósł blisko 100 tysięcy złotych. Złożyło się na niego ponad 60 darczyńców.

choinka agrofoto

Za kilka tygodni prezenty znów trafią do potrzebujących dzieci.

fot. agrofoto_yacenty

Pieniądze przeznaczono na zakup wymarzonych prezentów dla dzieci z potrzebujących rodzin i placówek opiekuńczo-wychowawczych. W rozdysponowaniu środków pomógł Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miękini. Dzieciaki proszą m.in. o gry, telefony komórkowe, książki, plecaki i zeszyty. Placówkom najczęściej przekazywane są natomiast akcesoria dydaktyczne, sprzęt RTV i AGD.

W tym roku przyjaciele z AgroFoto po raz kolejny zadbają o to, by prezenty trafiły do jak największej liczby dzieci. Co będzie wyróżniać tegoroczną edycję od poprzednich? Dowiesz się tego z rozmowy z pomysłodawcami i organizatorami akcji, która ukaże się wkrótce na łamach naszego portalu!

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o