Ciekawostki rolnicze w 100 sekund – m.in. marnowanie żywności

Ciekawostki rolnicze w 100 sekund – m.in. marnowanie żywności

W ostatnim lutowym wydaniu mówimy m.in. o najlepszej alternatywie dla produkcji trzody chlewnej oraz inteligentnym zarządzaniu plonami.

100 sekund to porcja starannie wyselekcjonowanych aktualności z branży rolniczej. W najnowszym wydaniu na tapet bierzemy najlepszą alternatywę dla produkcji świń, sprawne zarządzanie plonami oraz alarmujące marnowanie żywności przez Polaków.

Pomoc przy modernizacji

ARiMR rozpoczęła przyjmowanie wniosków o pomoc przy modernizacji gospodarstw rolnych. O przyznanie dotacji na zakup maszyn i unowocześnienie budynków można starać się od 19 lutego. Jak długo potrwa nabór wniosków?

Korzystna zmiana produkcji?

Ministerstwo rolnictwa zachęca hodowców trzody chlewnej do przekształcenia profilu produkcji. Rozważenie zmian jest szczególnie istotne w strefach zagrożonych występowaniem ASF. Co stanowić ma najlepszą alternatywę dla chowu świń?

marnowanie żywności

W koszu najczęściej lądują pieczywo, wędliny i warzywa.

Niepokojące marnowanie żywności

Badanie przeprowadzone przez SW Research dowiodło, że aż 4 mln Polaków wyrzuca jedzenie każdego dnia. Trzy razy więcej z nas robi to minimum raz w tygodniu. Według szacunków czteroosobowa rodzina co miesiąc wyrzuca do kosza żywność o wartości 200 zł!

Nowelizacja prawa łowieckiego

Na IV Kongresie Rolnictwa RP dyskutowano m.in. o zmianach w prawie łowieckim. Jakie rozwiązania zaproponowano?

Aplikacja Aerobotics

fot. www. blog.aerobotics.co

Wykorzystanie dronów w aplikacji Aerobotics umożliwia tworzenie szczegółowych map zdrowia plonów.

Inteligentne zarządzanie roślinami

Innowacyjna platforma Aerobotics powstała dzięki młodym inżynierom z RPA. Aplikacja wykorzystuje drony, które pozwalają na tworzenie szczegółowych map zdrowia plonów. Która międzynarodowa korporacja postanowiła zainwestować w ten projekt?

Wystarczy tylko 100 sekund, aby być na bieżąco!

Konkurs na Rolnika Roku regionu Morza Bałtyckiego. Wygraj 10 000 euro!

Celem konkursu jest podniesienie świadomości w zakresie stosowania dobrych praktyk rolniczych, zgodnych z zasadami zrównoważonego rolnictwa

17 marca 2018

Wody Polskie nadzorują meliorację, a Polacy za wodę zapłacą większe rachunki

Melioracja pod skrzydłami PGW Wody Polskie i wyższe rachunki za wodę to główne zmiany jakie niesie ze sobą nowe Prawo wodne.

18 marca 2018

Choroby odkleszczowe. Czy należy się odszkodowanie?

Chorób zawodowych związanych z pracą w gospodarstwie rolnym jest wiele, ale prym wiedzie borelioza - groźna choroba odkleszczowa.

10 marca 2018

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij