Ciekawostki rolnicze w 100 sekund – m.in. rekordowa produkcja mrożonek

Ciekawostki rolnicze w 100 sekund – m.in. rekordowa produkcja mrożonek

Lutowe ciekawostki rolnicze zaczynamy od nagród. Następnie opowiemy o rekordowej produkcji mrożonek i wyjątkowym pomyśle Billa Gatesa.

Pierwsze lutowe ciekawostki rolnicze w 100 sekund zaczynamy od nagrody Good Design Award, która powędrowała do producenta ciągników. Oprócz tego nieco poważniejsze tematy: pozycja złotówki, rekordowa produkcja mrożonek i terminarz siewów. A na koniec – w co inwestuje Bill Gates?

Nagroda dla serii ciągników

Jeden z najbardziej znanych producentów ciągników zgarnia Good Design Award for 2017! To nagroda dla najbardziej innowacyjnych projektów przemysłowych z całego świata. Ciągniki wyróżnionej serii nie tylko cieszą oko wyglądem, ale są również niezwykle użyteczne.

produkcja mrożonek

fot. IERiGŻ-PIB, PKO Bank Polski

Produkcja mrożonek w Polsce okazuje się być rekordową.

Wysoka produkcja mrożonek

Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, Polska produkuje ogromną ilość mrożonych warzyw. Okazuje się, że w 2017 roku nasz kraj pobił historyczny rekord. Tylko w jednym kraju Unii produkcja mrożonek jest większa niż u nas!

Problemy drobiarzy

Umacnianie się polskiej waluty powinno cieszyć. Jednak nie wszyscy są równie zadowoleni – z analizy KIPDiP wynika, że martwić mogą się producenci i eksporterzy drobiu. Z powodu wysokiej pozycji złotówki mogą stracić nawet 370 mln zł. Co zrobią?

uprawy jare

Siew jarych sposobem na problemy z oziminami?

Siew w lutym

Doradzamy, co można zasiać w lutym. Wielu rolnikom nie udało się tym razem posiać ozimin, a u niektórych posiane – nie przetrwały zimy. Być może dobrym rozwiązaniem są uprawy jare? Podpowiadamy, które z nich nie boją się przymrozków.

Bill Gates inwestuje w rolnictwo

Współtwórca Microsoftu ma zarówno pieniądze, jak i niezwykłą fantazję. Dzięki połączeniu tych dwóch rzeczy powstał niecodzienny pomysł. Tym razem biznesmen chce inwestować w rolnictwo. Postanowił wesprzeć prace nad stworzeniem idealnego zwierzęcia – krowy mlecznej jak te z naszego kontynentu, a zarazem silnej jak afrykańskie. Ile pieniędzy na to przeznaczył?

Wystarczy tylko 100 sekund, aby być na bieżąco!

Ciekawostki rolnicze w 100 sekund – m.in. identyfikacja zwierząt

Tym razem opowiadamy m.in. o problemach zdrowotnych rolników, nowych zasadach uboju zwierząt i innowacyjnym systemie ich identyfikacji.

16 lutego 2018

Konferencje trzodziarskie Blattin za nami

Konferencje trzodziarskie Blattin dobiegły końca. Obecni na nich hodowcy podkreślali, że można było uzyskać sporo istotnych informacji. Spr

19 lutego 2018

Jakie mogą być ceny mleka w 2018 r.?

Jak kształtują się ceny mleka w Polsce, w krajach Unii Europejskiej i na świecie? Czego można spodziewać się na rynku mleka w br.?

21 lutego 2018

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij