Donasienny stymulator wzrostu rzepaku

Wysoki plon rzepaku to oczywisty cel każdego plantatora tej wymagającej rośliny. Jednak przez cały okres jej wzrostu występuje wiele niezależnych od rolnika czynników mogących zniweczyć ambitne plany dotyczące rentowności uprawy. Skoro nie możemy zapobiec występowaniu niekorzystnych dla rozwoju rzepaku zjawisk stresowych, przygotujmy rośliny na ich nadejście, aby mogły przetrwać je w dobrej kondycji. Pozwoli to na maksymalne wykorzystanie ich potencjału plonotwórczego. Takie możliwości daje donasienny stymulator wzrostu rzepaku.

Na wyniki żniw rzepaku ozimego negatywny wpływ może mieć wiele czynników zachodzących w całym okresie wegetacji. Niepewny przebieg pogody może sprawić, że niedobory wody zaraz po siewie będą skutkowały nierównymi wschodami. W późniejszym okresie rzepak jest również wrażliwy na brak wody, który może prowadzić nawet do usychania roślin. Także sytuacja odwrotna nie wróży niczego dobrego. Nawet jeśli nie grożą nam wymoknięcia, to nadmierne uwilgocenie gleby hamuje rozwój systemu korzeniowego. W późniejszych okresach niedoborów wody negatywnie odbije się to na kondycji roślin i koniec końców na wskazaniu wagi w punkcie skupu. Rozwiązanie takich problemów oferuje zaprawa Starcover.

Czynniki zakłócające prawidłowy wzrost rzepaku

Wśród okoliczności mogących negatywnie wpłynąć na rozwój i późniejsze plonowanie rzepaku trudno wybrać te najważniejsze. Jednak na pewno nie można pominąć konkurencji chwastów, chorób roślin, inwazji szkodników czy przebiegu pogody. O ile znamy i stosujemy zabiegi herbicydowe, fungicydowe i insektycydowe, o tyle skutki zjawisk atmosferycznych do niedawna wydawały się uwarunkowaniem całkowicie od naszych działań niezależnym. Oczywiście nadal nie mamy wpływu, chociażby na przebieg mroźnej i bezśnieżnej zimy, na wystąpienie wiosennych przymrozków czy suszy.

Poznaj Starcover – zaprawa do rzepaku

Możemy jednak sprawić, by rośliny były lepiej przygotowane do wystąpienia niekorzystnych warunków. Takie przygotowanie zapewnia donasienny stymulator wzrostu rzepaku – Starcover. Jego stosowanie pozwala ograniczyć uszkodzenia i pogorszenie kondycji roślin po wystąpieniu czynników stresowych, a także przyspiesza ich regenerację. Kluczem do tego jest optymalna architektura systemu korzeniowego, który tworzy się już od pierwszych dni po siewie. Odpowiednio rozbudowane korzenie przekładają się na siłę i zdrowotność roślin w całym okresie wegetacji. Aby wpływać na ten kluczowy aspekt, powinniśmy wybrać nasiona, do których przygotowania użyta została zaprawa Starcover do rzepaku. Zaprawa ta jest  mikrobiologicznym preparatem stymulującym wzrost podziemnych części roślin i jednocześnie zmniejszającym ryzyko porażenia patogenami chorobotwórczymi.

Zobacz, jak działa Starcover – donasienny stymulator wzrostu rzepaku!

donasienny stymulator wzrostu rzepaku

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 5 / 5. Liczba głosów 2

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Prezentowane informacje w zakresie środków ochrony roślin zawarte w serwisie www.agrofakt.pl nie zawierają pełnej treści etykiet-instrukcji stosowania. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Artykuł zawiera lokowanie produktu i ma charakter promocyjny.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *