Dotacje dla KGW tylko do końca września

Wielkimi krokami zbliża się końcowy termin składania wniosków o dotacje dla KGW. Jak podaje ARiMR w dalszym ciągu dostępne są środki na realizację zadań zaplanowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Czasu pozostało niewiele, dlatego warto złożyć wniosek jak najszybciej.

Jak zdobyć dotację dla KGW?

Jak informuje ARiMR w Aktualnościach Koła Gospodyń Wiejskich w dalszym ciągu mogą starać się o dofinansowanie na swoją działalność. Łącznie jest jeszcze 11 mln zł do rozdysponowania.

Aby otrzymać pomoc finansową należy najpierw zarejestrować koło w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich prowadzonym przez ARiMR.

Następnie Koło Gospodyń Wiejskich musi złożyć wniosek o dotacje dla KGW. Wysokość otrzymanej pomocy w głównej mierze zależy od liczby członków koła.

Przedstawia się to następująco:

  • 3 tys. zł – dla koła liczącego nie więcej niż 30 członków
  • 4 tys. zł – jeśli koło liczy od 31 do 75 członków
  • 5 tys. zł – w przypadku, gdy koło tworzy ponad 75 osób

Dofinansowanie dla KGW

Dotacje dla Kół Gospodyń Wiejskich trafią na konto, jeżeli członkowie koła zobowiążą się do:

  • wykorzystania pomocy w całości na realizację zadań do dnia 31 grudnia 2020 r.
  • rozliczenia z pomocy poprzez dostarczenie sprawozdania o wydatkowaniu pomocy do 31 stycznia 2021 roku
  • zwrotu pomocy w przypadku jej niewykorzystania, wykorzystania niezgodnie z przeznaczeniem, bądź pobrania w nadmiernej wysokości
  • przechowywania i udostępniania dokumentów np. księgowych w razie potrzeby

Koła Gospodyń Wiejskich nie tylko na wsiach

Na koniec warto wspomnieć, że o dotacje dla KGW mogą starać się nie tylko koła założone na terenach wiejskich, ale także w miastach liczących do 5 tys. mieszkańców, a także na terenie sołectw położonych w granicach miast.

Dotyczy to przede wszystkim Kół, które chcą działać w oparciu o ustawę nadającą im osobowość prawną, umożliwiającą prowadzenie działalności gospodarczej, a także dostęp do dotacji z budżetu państwa.

O nowym rozdaniu dla KGW wspominaliśmy już wcześniej w artykule – Koła gospodyń wiejskich 2020 – mogą już składać wnioski o pomoc!

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 5 / 5. Liczba głosów 3

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *