Polski drób i wołowina trafią na egipski rynek

Download PDF

Mięso na egipski rynek na razie wyjeżdżać będzie z dwóch zakładów drobiowych i jednego wołowego. Zapowiada się jednak, że to dopiero początek współpracy.

Zielone światło dla eksportu na rynek egipski jest wynikiem długotrwałych negocjacji prowadzonych ze stroną egipską przez Główny Inspektorat Weterynarii. O akceptacji wzorów świadectw zdrowia dla mięsa wołowego i wieprzowego polska placówka dyplomatyczna w Kairze poinformowana została 1 marca.

Bardzo dobrze, że otwierają się przed nami kolejne drzwi. Europa jest trudnym rynkiem, więc wyjście poza jej granice może przynieść nam sporo korzyści.

Jacek Pisula, wiceprezes zarządu Polskiego Stowarzyszenia Producentów Bydła Mięsnego

Polscy producenci przyznają, że to dobry kierunek. Jest to dobry znak szczególnie dla producentów wołowiny, szczególnie po styczniowym załamaniu na rynkach europejskich.

– Bardzo dobrze, że otwierają się przed nami kolejne drzwi. Europa jest trudnym rynkiem, więc wyjście poza jej granice może przynieść nam sporo korzyści. Mam też świadomość, że musi minąć trochę czasu, zanim na dobre zaistniejemy w Egipcie i całym regionie. Wymaga to dłuższych zabiegów, jednak myślę, że warto się starać. Do nas samych zgłaszają się egipskie firmy, co znaczy, że jest tam zapotrzebowanie na nasze produkty – mówi Jacek Pisula, wiceprezes zarządu Polskiego Stowarzyszenia Producentów Bydła Mięsnego.

Zakończono inspekcje zakładów mięsa drobiowego / drób na egipski rynek

Każdy nowy rynek zbytu to szansa na większy zysk dla polskich producentów.

– Każda tona drobiu wywiezona poza granice Polski jest dla nas dobrą wiadomością, gdyż oznacza większe dochody dla producentów. Słyniemy ze zdrowych, wysokiej jakości produktów. Mam nadzieję, że w tamten region świata będziemy eksportować jeszcze więcej – mówi z kolei Andrzej Danielak, prezes zarządu głównego Polskiego Związku Zrzeszeń Hodowców i Producentów Drobiu.

Egipscy inspektorzy planują przyjazd do Polski na początku II kwartału 2016 r. w celu kontroli kolejnych zainteresowanych zakładów drobiarskich i wołowych oraz rozszerzenia listy zatwierdzonych podmiotów.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o