Efektywna produkcja mleka – na konferencjach Blattin

Efektywna produkcja mleka – na konferencjach Blattin

Rusza cykl konferencji Blattin dla producentów i hodowców bydła. Efektywna produkcja mleka to ich temat przewodni. Nie zwlekaj, zapisz się już dziś!

W najbliższym tygodniu startują konferencje Blattin dla producentów bydła mlecznego. Efektywna produkcja mleka to temat przewodni tego cyklu. Będzie więc o żywieniu i jego wpływie na rozród, tzw. wąskich gardłach oraz probiotykach i ziołach. Nie zwlekaj, zapisz się na konferencje Blattin już dziś!

Już od poniedziałku, 19 lutego br., startuje cykl ogólnopolskich konferencji Blattin dla producentów i hodowców bydła. Odbędą się one w 5 lokalizacjach, kolejno:

  • 19.02 w Opolu
  • 20.02 we Włoszczowej
  • 21.02 w Łomży
  • 22.02 w Inowrocławiu
  • 23.02 w Dębnie Polskim k. Rawicza
Efektywna produkcja mleka, konferencja Blattin

© agrofakt.pl

Efektywna produkcja mleka i czynniki, które na nią wpływają

Będzie to już XVIII edycja Ogólnopolskiej Konferencji dla Producentów i Hodowców Bydła. Tematem przewodnim całego cyklu będzie odpowiedź na pytanie: Czy można jeszcze efektywniej prowadzić produkcję w stadach krów mlecznych…?

Czy można jeszcze efektywniej prowadzić produkcję?

Efektywna produkcja mleka, a przede wszystkim zwiększenie tej właśnie efektywności produkcji w stadach krów mlecznych jest również najbardziej aktualnym zagadnieniem, które stawia większość producentów przed nie lada wyzwaniem.

Tematyka ma dotyczyć poprawy efektywności produkcji mleka i poprawienia ekonomii produkcji. Te spotkania mają na celu przybliżenie hodowcom zagadnień, które pozwolą im zoptymalizować produkcję w oborach mlecznych. Zwracamy uwagę na zarządzanie, przygotowanie pasz objętościowych, na unikanie pewnych błędów w produkcji, czy zarządzanie oraz na sposób przygotowania dawek pokarmowych, jak również TMR – wymienia Andrzej Mirek, członek zarządu Blattin Polska. – W tym roku wykłady będą prowadzone przez 3 wykładowców – dodaje.

Profesor Zygmunt M. Kowalski

fot. Renata Struzik, agrofakt.pl

Profesor Zygmunt Maciej Kowalski będzie jednym z wykładowców podczas konferencji Blattin.

Tradycyjnie, stałym już elementem programu jest wykład profesora Zygmunta Macieja Kowalskiego z Katedry Żywienia i Dietetyki Zwierząt Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Od samego początku, co roku dzieli się on swoją wiedzą i doświadczeniem z hodowcami. Tym razem również bez niego się nie obędzie. W przyszłym tygodniu, podczas konferencji Blattin, profesor poruszy problem żywienia w okresie okołoporodowym i jego wpływu na zaburzenia w rozrodzie.

W tym roku profesor Zygmunt Maciej Kowalski omówi wpływ żywienia na rozród. W trakcie jego wykładu będą poruszane zagadnienia żywienia, które mają bezpośredni wpływ na rozród. Bardzo często my – hodowcy nie zwracamy uwagi na to, że rozród jest tym elementem fundamentalnym, jeśli chodzi o wielkość i opłacalność produkcji w stadzie – mamy mleko wtedy, kiedy stado jest cielne – wyjaśnia Andrzej Mirek.

Konsultant z Kanady dla polskich hodowców

Gościem specjalnym konferencji będzie konsultant żywieniowy z Kanady

Gościem specjalnym tegorocznej edycji konferencji jest William Woodley, Konsultant żywieniowy Woodley Dairy Direction z Kanady. Poprowadzi on prezentację pt. „Eliminowanie „Wąskich gardeł” w hodowli krów mlecznych. Popraw ekonomikę produkcji mleka”.

Efektywna produkcja mleka dzięki probiotykom i ziołom będzie zagadnieniem, które podczas swojego wystąpienia poruszy Krzysztof Białoń, dyrektor działu bydła firmy AdiFeed – partnera konferencji.

Patronem medialnym wydarzenia jest agroFakt.pl.

Konferencje organizowane przez firmę Blattin są bezpłatne. Aby wziąć w nich udział, należy zarejestrować się pod nr tel. +48 668 116 517 lub +48 77 4654 424. Warto się pospieszyć – zostały już ostatnie wolne miejsca! Informacje na temat konferencji dostępne są też na stronie internetowej Blattin.

Poziome wozy paszowe – czy można na nich zaoszczędzić?

Konferencje połączone z pokazem poziomych wozów paszowych Blattin już za nami. Zobacz, co na temat poziomych wozów paszowych mówią uczestnicy pokazów!

14 marca 2018

Problemy z wypróżnianiem u cieląt: co oznaczają i jak je wyeliminować?

Jednymi z najgroźniejszych i najczęściej spotykanych problemów w odchowie cieląt są biegunki i zaparcia. Jak sobie z nimi radzić?

12 marca 2018

Siara – najważniejsza na start

Biegunki, choroby i wysoka umieralność cieląt. Można temu zapobiegać przez podawanie zwierzęciu siary w pierwszych godzinach życia!

14 marca 2018

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij