Firma Joblio podaje prosty sposób na znalezienie pracownika w rolnictwie

Sezon intensywnych prac w rolnictwie nadciąga wielkimi krokami, wraz z nim zwiększa się zapotrzebowanie na pracowników sezonowych w tym sektorze. Obecnie wiele gospodarstw skarży się na ich deficyt. Jak wiadomo bez nich nie ma możliwości zebrania owoców i warzyw. Firma Joblio chce rozwiązać ten problem oferując specjalną platformę do wyszukiwania pracowników. 

Firma Joblio zajmuje się pozyskiwaniem pracowników nie tylko sezonowych, ale także tymczasowych i stałych zarówno z krajów Europy Środkowo-Wschodniej (Ukrainy, Białorusi, Mołdawii, Armenii, a także Gruzji), jak również z rynków pozaeuropejskich.

Trudność w znalezieniu pracownika sezonowego? Nie dla Joblio!

Jak wiadomo znalezienie pracownika w szczycie sezonu to nie lada wyzwanie dla rolników. Rolnicy niekiedy narzekają na trudności związane przede wszystkim z procesem rekrutacji. Połowę sukcesu stanowi zatrudnienie pracownika i jego przyjazd do gospodarstwa rolnego. Jednak nie gwarantuje to, że pracownik będzie świadczył pracę do końca sezonu. To dlatego, że obcokrajowcy często zmieniają pracodawców, lub rezygnują z zatrudnienia. W rozwiązaniu tego problemu może pomóc firma Joblio, która zapewnia nieograniczony dostęp do tysięcy potencjalnych pracowników.

agrofakt - Firma Joblio podaje prosty sposób na znalezienie pracownika w rolnictwie

„ Nie jesteśmy agencją zatrudnienia czy też firmą rekrutacyjną ani żadnego rodzaju pośrednictwem. Stworzyliśmy innowacyjną platformę technologiczną w postaci łatwej aplikacji, którą można pobrać na telefon. Łączy ona bezpośrednio pracodawcę z pracownikami, przy użyciu jednej, globalnej sieci rekrutacyjnej. Znajdują się w niej różne oferty pracy, do których mogą aplikować kandydaci na pracowników.”

Platforma Joblio i zalety

Do głównych atutów platformy rekrutacyjnej należy:

 • transparentność,
 • brak pośredników w procesie rekrutacji,
 • brak kosztów związanych z rekrutacją dla pracodawcy,
 • globalny charakter sieci rekrutacyjnej,
 • brak prowizji pobieranej od pracowników,
 • gwarancja weryfikacji danych osobowych kandydata.

Warto również wspomnieć o tym, że pracodawca płaci wynagrodzenie bezpośrednio pracownikowi, które zostało ustalone z firmą Joblio. W aplikacji natomiast każdy przyszły pracownik ma wgląd do swojej finalnej stawki wynagrodzenia. Co oznacza, że kandydat wie ile będzie zarabiał, a także gdzie i na jakim stanowisku będzie pracował. Niewątpliwie wpływa to na pozytywne nastawienie pracowników oraz na ich efektywność w pracy.

Oferowana pracownikowi za pośrednictwem aplikacji płaca musi być też zgodna z obowiązującym w danym kraju prawem. Oznacza to, że nie może być niższa niż, minimalna płaca, z wyłączeniem umowy dotyczącej pomocy przy zbiorach.

Szczegółowe informacje na temat platformy i samej aplikacji można znaleźć na stronie: joblio.co/en/ wybierając polską wersję językową.

Firma Joblio – jak wygląda procedura współpracy?

Procedura współpracy składa się z następujących etapów:

 1. Na początku wspólnie z pracodawcą prowadzi się ocenę zapotrzebowania na pracowników. Analizuje się również profile kompetencji i stanowisk, a także inne oczekiwania wobec kandydatów, uwzględniając poziom wynagrodzenia.
 2. Następnie firma Joblio przedstawia ofertę pracodawcy.
 3. W kolejnym kroku podpisywana jest umowa między Joblio, a pracodawcą.
 4. Po podpisaniu umowy pracodawca umieszcza swoją ofertę pracy na platformie.
 5. Po opublikowaniu oferty pracy kandydaci mogą ją wyszukiwać według własnych kryteriów korzystając z zestawu filtrów.
 6. W następnym kroku firma Joblio kontaktuje się z lokalnymi partnerami, aby przeprowadzić jak najbardziej efektywnie rekrutacje kandydatów według otrzymanych zleceń. Zagraniczni przedstawiciele firmy Joblio dokonują wówczas odpowiedniej selekcji sprawdzając referencje, czy przeprowadzając rozmowy kwalifikacyjne.
 7. W przedostatnim kroku pracodawca wybiera pracowników, który zadeklarowali chęć pracy w firmie/gospodarstwie.
 8. Na koniec pracodawca zaprasza wybranych przez siebie pracowników, zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami i procedurami.

Firma Joblio umożliwia pomoc prawną i badania lekarskie

Na koniec warto podkreślić, że firma Joblio udziela zarówno pracodawcy, jak i pracownikowi pomocy prawnej. Począwszy od momentu rekrutacji, przez cały okres relokacji, aż po przybycie do siedziby pracodawcy, a także w trakcie zatrudnienia. Ponadto, wszyscy kandydaci do pracy poddawani są badaniom lekarskim na 48 godzin przed przyjazdem. Wykonywane są również testy na obecność COVID-19. Dodatkowo, pracodawcy i pracownicy posiadają dostęp do całodobowej infolinii, która zapewnia kontakt w przypadku pojawienia się jakichkolwiek pytań w trakcie zatrudnienia.

Agrofakt- Firma Joblio

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 4.9 / 5. Liczba głosów 10

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Artykuł zawiera lokowanie produktu i ma charakter promocyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *