Majówka 2016: Jaka czeka nas pogoda?

Już za tydzień czeka nas majówka. Choć w tym roku nie będzie ona rekordowo długa, warto sprawdzić, jaka pogoda będzie nas czekała.

W ubiegłych latach pogoda na majówkę często nas rozpieszczała, niekiedy aż nadto. Często mogliśmy liczyć na temperatury przekraczające 20, a nawet 30ºC. Zdarzały się jednak okresy, że majówka witała nas śniegiem. W tym roku, po stosunkowo chłodnych pierwszych tygodniach wiosny wielu z nas liczy na to, że w końcu będzie mogło nacieszyć się ładną aurą tym bardziej,  że w całej Polsce będą odbywały się liczne imprezy związane z obchodami zarówno 1, jak i 3 maja. W wielu miejscach odbędą się też tradycyjne pikniki, jarmarki oraz koncerty. Na co liczymy?

Średnie temperatury, z małymi wyjątkami na północy, w całym kraju nie powinny przekraczać 20ºC.

Staram się być realistą, ale wierzę, że majówka będzie ciepła. Niech nawet trochę popada. Mam jednak nadzieję, że uda nam się zrobić rodzinnego grilla w ogrodzie. Co roku, przy okazji święta, staramy się spotkać większą grupą i spędzić miło czas, a nic tak dobrze nie smakuje, jak pierwszy, wiosenny grill – mówi pan Bogdan, rolnik z Damasławka w woj. wielkopolskim.

Niestety, nadzieje pana Bogdana nie do końca mogą się spełnić. Choć, jak zaznacza IMGW, z pełną stanowczością nie można przewidzieć pogody w tak długim okresie czasu, to prognozy długoterminowe nie są zachęcające. Między piątkiem 29 kwietnia, a środą 3 maja nie ma co liczyć na ładną pogodę. Średnie temperatury, z małymi wyjątkami na północy, w całym kraju nie powinny przekraczać 20ºC.

Między piątkiem 29 kwietnia, a środą 3 maja nie ma co liczyć na ładną pogodę.

Na zachodzie kraju długi weekend zacznie się jeszcze słonecznie, jednak słupki rtęci wskazywać będą zaledwie 15ºC. W kolejnych dniach wzrośnie do 20ºC. Mogą jednak wystąpić przelotne opady deszczu. Na Mazurach majówka też będzie deszczowa. W pozostałych częściach kraju będzie jeszcze zimniej. Temperatura w Krakowie nie przekroczy 14–17ºC. Podobnie ma być w Bieszczadach i na Dolnym Śląsku. Do tego dojść mogą jeszcze opady deszczu.

W tej sytuacji możemy liczyć tylko na to, że synoptycy się pomylili.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *