W jakiej cenie zakupimy widły, szpadle i łopaty?

W jakiej cenie zakupimy widły, szpadle i łopaty?

Jak kształtują się ceny prostych i podstawowych narzędzi w gospodarstwie rolnym?

Widły czy łopata to chyba jedne z najprostszych narzędzi jakie używamy w gospodarstwach hodowlanych. Pomimo wysokiego stopnia mechanizacji miejsce dla nich znajdzie się w każdym gospodarstwie. Sprawdzamy w jakiej cenie zakupimy widły, szpadle i łopaty?

W jakiej cenie zakupimy widły, szpadle i łopaty  w internecie?

Widły oraz łopaty zakupimy w zasadzie wszędzie. W sklepach rolniczych, ogrodniczych, specjalizujących się w narzędziach metalowych. Oczywiście również na serwisach aukcyjnych. Sprawdźmy w jakich cenach zakupimy te klasyczne narzędzia na portalach internetowych.

Ceny najprostszych wideł zaczynają się od 30 zł z groszami. Oczywiście mówimy tu o całym narzędziu. Jeśli decydujemy się na założenie własnego sztyla to wystarczy, że poświęcimy kilka złotych, aby zakupić samą końcówkę. Nie zdziwmy się, jeśli znajdziemy widły w cenie nawet 100 zł – są i takie. Najczęściej standardowo możemy liczyć na uchwyt w zestawie, a w większości przypadków otrzymujemy widły 4-zębne.

Podstawą jest ergonomia chwytu, tak, by ręce nie męczyły się już po kilku minutach pracy

Dobra łopata to wydatek rzędu nawet 100 zł. W większości przypadków sprzedawcy zaoferują naw jednak towar, którego cena oscyluje w granicach 50-70 zł. Cena jest uzależniona od rodzaju użytego materiału, ale również szerokości roboczej samej szufli. W podobnej, co łopatę,  cenie zakupimy także szpadel.

Proste narzędzia ale warto dobrze wybrać

W dobie coraz lepszej technologii te proste narzędzia wciąż są nam potrzebne w gospodarstwach. Służą do podstawowych czynności, ale bez nich niejednokrotnie się nie obejdziemy. Wielkiej filozofii co prawda nie ma przy ich konstrukcji, ale ich zakup powinien zostać dobrze przemyślany. Np. jeśli chodzi o łopaty warto zwrócić uwagę na trwałość materiału – przypadku materiału wątpliwej jakości i częstym użytkowaniu bardzo szybko może się pogiąć lub połamać. Ważna jest też wygoda trzymania – uchwyt powinien być tak skonstruowany, by był wygodny, a nie dodatkowo przeszkadzał, co tak często się spotyka. Konstrukcja tych narzędzi jest w zasadzie do bólu prosta, jednak wiemy dobrze, że producenci potrafią zepsuć nawet taką rzecz. Podstawą będzie więc ergonomia chwytu, tak, by ręce nie męczyły się już po kilku minutach pracy.

Produkcja mleka na świecie – dobra koniunktura

Wysokie ceny mleka surowego i jego przetworów na świecie. Dobra koniunktura na międzynarodowym rynku wpływa na wzrost krajowej ceny skupu mleka i nie tylko

20 października 2017

Produkcja wina gronowego – dodatkowy dochód w gospodarstwie

Jak rozpocząć produkcję i sprzedaż wina z własnej winnicy prowadząc gospodarstwo rolne - wywiad z ekspertem. cz. 1

18 października 2017

Białko sojowe: ograniczanie zapotrzebowania z importu

W lutym powołany został Zespół ds. alternatywnych źródeł białka. Celem zespołu jest ograniczenie zapotrzebowania na białko sojowe z importu.

12 października 2017

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij