Kombajny od lat na lata [WIDEO]

Kombajny New Holland z serii TC i CX cieszą się dużą popularnością wśród rolników. To komfortowe maszyny przeznaczone do pracy w małych i średnich gospodarstwach. Dowiedz się co na ich temat sądzą rolnicy. Reportaż Daniela Biernata.

Kombajn New Holland TC 5.90 posiada silnik o maksymalnej mocy 258 KM. Prezentowana wersja jest bogato wyposażona, między innymi posiada wysuwany stół, który można regulować w zależności od długości zbieranego zboża. Kombajny New Holland z rodzinny TC to jedne z najpopularniejszych maszyn w Polsce. Ich następcą jest rozwinięta technologicznie linia CX, która zdobywa z roku na rok większe uznanie wśród polskich rolników.

Kombajny New Holland z serii TC i CX

Doskonałość wymaga precyzji

Rolnik z miejscowości Marcelin Roman Skóra pytany o zalety posiadanego kombajnu odpowiada – To jest mój drugi kombajn. Najpierw miałem mniejszego TC-ta, a teraz kupiłem CX-a ze względu na większą wydajność. Dzięki temu zbiór jest szybszy i nie trzeba długo kosić. Gospodarz, decydując się na zakup maszyny, uwzględnił również bliskość serwisu dostępnego o każdej porze dnia i nocy.

new holland

Kombajny New Holland posiadają system precyzyjnego rolnictwa, który ułatwia pracę operatora

Istotną cechą maszyny, na którą zwrócił uwagę gospodarz z Marcelin, jest wyciszona i klimatyzowana kabina, wyposażona w szereg praktycznych elementów. – Wszystko się tam precyzyjnie ustawia. Wystarczy tylko raz, potem maszyna sama kopiuje, utrzymuje odpowiednią wysokość i dostosowuje się do powierzchni ziemi – dopowiada.

Innowacyjne rozwiązania technologiczne

Andrzej Kramarz, rolnik z miejscowości Łomczewo zdecydował się na zakup kombajnu New Holland, ponieważ miał pozytywne doświadczenie z wcześniej użytkowaną maszyną tej marki. – Poprzedni kombajn – TC 56 był niezawodny, bezawaryjnie służył mi przez 6 lat. Zdecydowałem się na zakup większego kombajnu firmy New Holland. Nie rozczarowałem się, jest tak samo niezawodny. Maszyna jest prosta w obsłudze i mało awaryjna, przez co koszty eksploatacji są mniejsze.

Andrzej Kramarz

Andrzej Kramarz od lat użytkuje kombajny New Holland, chwali sobie ich bezawaryjność

Nowy kombajn spełnia oczekiwania rolnika z Łomczewa. – Kosi i separuje bardzo dobrze. Zboże jest w miarę czyste po skoszeniu. Nie mamy żadnych zastrzeżeń. Według Sławomira Szysza z Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej „Świt” z Róży Wielkiej główną cechą, która wyróżnia kombajny New Holland, jest to, że posiadają one innowacyjne rozwiązania technologiczne, które są z roku na rok ulepszane.  

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Artykuł zawiera lokowanie produktu i ma charakter promocyjny.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *