Najciekawsze maszyny Targów AGROTECH: Herkules

Najciekawsze maszyny Targów AGROTECH: Herkules

Która maszyna była jedną z najchętniej oglądanych i najciekawszych maszyn na Targach AGROTECH w Kielcach?

Mityczny Herkules był herosem znany ze swojej ogromnej siły. Współczesny Herkules to opryskiwacz samobieżny. Była to jedna z najchętniej oglądanych maszyn na Targach AGROTECH, a wersja HERKULES 4000/24/ALU nagrodzona została Złotym Medalem Targów Kielce.

Opryskiwacze Herkules produkowane są przez KFMR Krukowiak. W zależności od typu i wybranej opcji zbiornik na opryski ma pojemność od 3 do 5 tys. l. Sama maszyna ma także imponujące gabaryty: od 7 do prawie 8 m długości, 2,5 m szerokości i 4 m wysokości.

Herkules ma ponad 4 metry wysokości

Herkules ma ponad 4 metry wysokości

Ponieważ jest to opryskiwacz samobieżny, może poruszać się podczas transportu z pustym zbiornikiem z prędkością nawet 40 km/h, a w trybie pracy uprawowym – 20 km/h. Wykorzystano w nim silnik IVECO diesel 6-cylindrowy, turbo-doładowany o mocy 175 KM. Herkules może podjechać pod wzniesienie o nachyleniu co najwyżej 20%, a przechył boczny podczas pracy nie może wynosić więcej niż 10%.

Ciężar maszyny to od prawie 11 do 15 t, w zależności od zbiornika na oprysk.

Jedną z najważniejszych funkcjonalności opryskiwacza jest jego bardzo wysoki prześwit, dochodzący nawet do 1,5 m.

Imponujący prześwit sprawia, że jest przydatny przy uprawie kukurydzy

Imponujący prześwit sprawia, że jest przydatny przy uprawie kukurydzy

Maszyna naprawdę robi wrażenie mówi Kamil Tomczyk, który bardzo długo przyglądał się Herkulesowi. Dla kogoś, kto ma 1000 ha kukurydzy może być bardzo przydatna. Dla moich potrzeb jest za duża, ale cieszy oko.

Dodajmy jeszcze, że Herkules poradzi sobie z belkami hydraulicznymi o długości od 18 do nawet 36 m.

Komentarze

  1. 15t masy, daje to prawie 4 t na jedno koło. Ciekawe jak będzie wyglądało pole podczas wiosennych oprysków przy większej wilgotności gleby. O ile ten wynalazek w ogóle da radę przejechać.

Rozrzutnik Metal-Fach o ładowności 14 t – Viking N272/3

Ceny nawozów rosną, dlatego rolnicy chętniej wracają do naturalnego nawożenia gleby. Rozrzutnik Metal-Fach może Ci pomóc. Przekonaj się.

15 marca 2018

Przygotowanie ciągnika do sezonu

Każda maszyna w gospodarstwie ma wypełniać swoje zadanie. Sprawdź, jak prawidłowo przygotować ciągnik do sezonu, by nie sprawiał problemów w trakcie pracy.

22 marca 2018

Rynek ciągników rolniczych. Obiecujące otwarcie marca

W dniach 1–10 marca zarejestrowano 197 nowych ciągników. To najlepsze tegoroczne otwarcie miesiąca, odbiega jednak od oczekiwań.

15 marca 2018

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij