Nawożenie kukurydzy fosforem [INFOGRAFIKA]

Podstawowym zabiegiem przedsiewnym jest nawożenie kukurydzy fosforem. Sprawdź jaki jest najlepszy sposób na dostarczenie tego ważnego makroelementu! 

Fosfor to niezbędny składnik, który w znaczący sposób wpływa na rozwój korzeni. Młode siewki kukurydzy korzystają z tego niezbędnego pierwiastka już na starcie. Dlatego warto podać go w odpowiedni sposób.

Nawożenie kukurydzy fosforem 

Skutecznym sposobem na podanie roślinom fosforu jest współrzędne nawożenie startowe. Należy pamiętać, że dla bezpieczeństwa roślin współrzędnie powinno się stosować tylko mało ruchome w glebie składniki – fosforan amonu oraz amonową formę azotu. Składniki ruchome takie jak azot saletrzany, potas, magnez, nie powinny być stosowane współrzędnie ze względu na łatwe przemieszczanie z ruchem wody w glebie. Mogą one stanowić zagrożenie dla korzeni wschodzących roślin.

Dowiedz się więcej z infografiki:

Polidap - nawożenie fosforem

fot. Agrofakt.pl

Polidap® to sprawdzony sposób na nawożenie kukurydzy fosforem

 

Artykuł zawiera lokowanie produktu i ma charakter promocyjny.

Czas pierwszych sianokosów i czas na sianokiszonki

Sianokiszonki to wartościowa pasza dla bydła. Już zaczyna się zbiór surowca do produkcji tej paszy objętościowej.

24 maja 2019

Wapnowanie gleby po żniwach – wybierz dobry nawóz!

Wapnowanie to jeden z najważniejszych zabiegów przed siewem roślin uprawnych. Przeczytaj jakie nawozy wapniowe sprawdzą się najlepiej!

17 czerwca 2019

Nowe odmiany zbóż i nie tylko w Saaten Union, DSV i Rapool!

Podczas Dni Pola Saaten Union, DSV oraz Rapool zaprezentowano nowe odmiany zbóż, rzepaku i mieszanek poplonowych. Będzie w czym wybierać!

13 czerwca 2019