Piękna, bezpieczna i przyjazna zagroda

Download PDF

W woj. świętokrzyskim rozpoczęła się 18 już edycja konkursu Piękna i Bezpieczna Zagroda – Przyjazna Środowisku. Kto tym razem dołączy do grona najlepszych?

bezpieczna zagroda

W pierwszej kolejności uwaga będzie zwracana na wygląd gospodarstwa. Czy jest tam dużo zadbanej zieleni i jak wygląda sprawa czystości.

Dzięki konkursowi rolnicy z woj. świętokrzyskiego mają nie tylko możliwość pochwalenia się swoimi gospodarstwami, ale i zdobycia cennych nagród. Akcja ma też na celu zachęcenie do poprawy estetyki oraz warunków higieniczno sanitarnych wiejskich zagród. To zachęta dla mieszkańców wsi do podejmowania prac porządkowych oraz przedsięwzięć organizacyjno-technicznych nie tylko w samym gospodarstwie, lecz także wokół niego przez takie działania jak:

  • zadrzewianie,
  • zakładanie instalacji wodno-kanalizacyjnych,
  • budowy oczyszczalni ścieków,
  • segregacji i zagospodarowania odpadów
  • oraz ogólnej poprawy warunków i bezpieczeństwa pracy.

Okazuje się, że konkurs jak dotąd spełniał swoją rolę. Do dotychczasowych edycji zgłaszały się po co najmniej 34 gospodarstwa z każdej gminy.

Zadbana zagroda to bezpieczna zagroda. Przyglądamy się też wszelkim innowacjom ułatwiającym dbanie o porządek.

Ryszard Ciźla, prezez ŚIR

– Szczycimy się tym, że nasz konkurs przebiega na uczciwych zasadach. Zgłoszenia oceniane są przez profesjonalną, bezstronną komisję. W pierwszej kolejności zwracamy uwagę na wygląd gospodarstwa. Czy jest tam dużo zadbanej zieleni i jak wygląda sprawa czystości. Zadbana zagroda to bezpieczna zagroda. Przyglądamy się też wszelkim innowacjom ułatwiającym dbanie o porządek – mówi Ryszard Ciźla, prezez ŚIR.

Sam konkurs tradycyjnie przebiegać będzie w 3 etapach: gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Rozstrzygnięcie oraz ogłoszenie wyników nastąpi podczas Dożynek Wojewódzkich.

– Serdecznie wszystkich zachęcam do wzięcia udziału w konkursie. Nagrody czekają na laureatów na każdym poziomie. Poza tym zwycięskie gospodarstwa są przez nas i media promowane, co również przełożyć się może na zyski. Konkurs więc daje możliwość zdobycia nie tylko grantów materialnych, ale i podniesienia prestiżu samych gospodarzy nimi zarządzających – podsumowuje Ryszard Ciźla.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o