Piękna, bezpieczna i przyjazna zagroda

Piękna, bezpieczna i przyjazna zagroda

Rusza kolejna edycja konkursu Piękna i Bezpieczna Zagroda – Przyjazna Środowisku. Kto będzie mógł się pochwalić obejściem?

W woj. świętokrzyskim rozpoczęła się 18 już edycja konkursu Piękna i Bezpieczna Zagroda – Przyjazna Środowisku. Kto tym razem dołączy do grona najlepszych?

bezpieczna zagroda

W pierwszej kolejności uwaga będzie zwracana na wygląd gospodarstwa. Czy jest tam dużo zadbanej zieleni i jak wygląda sprawa czystości.

Dzięki konkursowi rolnicy z woj. świętokrzyskiego mają nie tylko możliwość pochwalenia się swoimi gospodarstwami, ale i zdobycia cennych nagród. Akcja ma też na celu zachęcenie do poprawy estetyki oraz warunków higieniczno sanitarnych wiejskich zagród. To zachęta dla mieszkańców wsi do podejmowania prac porządkowych oraz przedsięwzięć organizacyjno-technicznych nie tylko w samym gospodarstwie, lecz także wokół niego przez takie działania jak:

  • zadrzewianie,
  • zakładanie instalacji wodno-kanalizacyjnych,
  • budowy oczyszczalni ścieków,
  • segregacji i zagospodarowania odpadów
  • oraz ogólnej poprawy warunków i bezpieczeństwa pracy.

Okazuje się, że konkurs jak dotąd spełniał swoją rolę. Do dotychczasowych edycji zgłaszały się po co najmniej 34 gospodarstwa z każdej gminy.

Zadbana zagroda to bezpieczna zagroda. Przyglądamy się też wszelkim innowacjom ułatwiającym dbanie o porządek.

Ryszard Ciźla, prezez ŚIR

– Szczycimy się tym, że nasz konkurs przebiega na uczciwych zasadach. Zgłoszenia oceniane są przez profesjonalną, bezstronną komisję. W pierwszej kolejności zwracamy uwagę na wygląd gospodarstwa. Czy jest tam dużo zadbanej zieleni i jak wygląda sprawa czystości. Zadbana zagroda to bezpieczna zagroda. Przyglądamy się też wszelkim innowacjom ułatwiającym dbanie o porządek – mówi Ryszard Ciźla, prezez ŚIR.

Sam konkurs tradycyjnie przebiegać będzie w 3 etapach: gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Rozstrzygnięcie oraz ogłoszenie wyników nastąpi podczas Dożynek Wojewódzkich.

– Serdecznie wszystkich zachęcam do wzięcia udziału w konkursie. Nagrody czekają na laureatów na każdym poziomie. Poza tym zwycięskie gospodarstwa są przez nas i media promowane, co również przełożyć się może na zyski. Konkurs więc daje możliwość zdobycia nie tylko grantów materialnych, ale i podniesienia prestiżu samych gospodarzy nimi zarządzających – podsumowuje Ryszard Ciźla.

Odstrzał dzików = więcej ASF w Polsce?

Odstrzał dzików może wpłynąć na szybsze i łatwiejsze rozprzestrzeniania się ASF w Polsce. Co zrobić, aby nie przynieść wirusa do swojego gospodarstwa?

9 marca 2018

Budowa zapory wzdłuż wschodniej granicy jeszcze w tym roku

Resort rolnictwa zapowiada budowę płotu wzdłuż wschodniej granicy z Białorusią i Ukrainą, ale wielu rolników ma wątpliwości, czy taka inwestycja ma sens.

21 marca 2018

Agrotech 2018 wystartował!

Na miejscu czołowi producenci z branży prezentują nowości i promocje dla odwiedzających. Nie brakuje też innych atrakcji!

16 marca 2018

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij