Pierwsza Kubota M7171 trafia do właściciela

Jeszcze kilka chwil i nareszcie rusza. Pierwsza w Polsce Kubota M7171 Premium trafia do właściciela. Obejrzyjcie relację z wydarzenia!

Na ten moment Edward i Krzysztof Smykowie, właściciele 80-hektarowego gospodarstwa w Białej Nyskiej w woj. opolskim czekali z niecierpliwością. Czekali, bo w Kubocie zakochali się od pierwszego wejrzenia.

Spodobała się, fajnie wygląda właśnie. U nas będzie służył głównie do ciężkich prac, do orki, do uprawy i do transportu przede wszystkim – mówi Krzysztof Smyk.

A oto 4-cylindrowe serce Kuboty: pojemność ponad 6 l, moc 170 KM, do tego przekładania typu Power Shift z możliwością pracy w trybie automatycznym i elektrohydraulicznie sterowane wyjścia hydrauliczne. Co ważne, ciągnik spełnia już normę emisji spalin EURO 4 Final.

Cieszę się niezmiernie z tego, że udało mi się jako pierwszemu sprzedać taką maszynę. Tym bardziej, że tak krótko pracuję w firmie Agromat – mówi Bartłomiej Ciupik, zastępca dyrektora Działu Maszyn Agromat Braszowice.

Takich ciągników nie kupuje się za gotówkę. Wpłaciliśmy 20%, pozostałą spłatę będziemy spłacać w ratach półrocznych.

Edward Smyk, rolnik z Białej Nyskiej

Wygodnie regulowana kolumna kierownicy, czytelna deska rozdzielcza, a tuż obok terminal sterujący. W Kubocie M7171 wszystko podporządkowane jest funkcjonalności i komfortowi pracy operatora.

Seria M7 jest tak naprawdę pierwszym ciągnikiem na świecie, który jest kompatybilny z absolutnie ze wszystkimi maszynami współpracującymi z ciągnikiem poprzez systemy ISOBUS. Tak naprawdę, to ewenement na skalę światową – wyjaśnia Jakub Czerwiak, specjalista ds. produktu Kubota w Polsce.

A to najważniejszy moment. Przekazanie książki serwisowej i kluczyków do nowej Kuboty. Ta wyjątkowo przyjemna chwila, jak mówi pan Edward, trochę go kosztowała. Ile? To tajemnica dilera i moja, odpowiada właściciel.

Takich ciągników nie kupuje się za gotówkę. Wpłaciliśmy 20%, pozostałą spłatę będziemy spłacać w ratach półrocznych – komentuje Edward Smyk.

Pan Smyk skorzystał z finansowania fabrycznego obsługiwanego przez BZ WBK Leasing. Spółka oferuje też inne formy, m.in. leasing lub najchętniej wybieraną przez gospodarzy pożyczkę rolną.

W przypadku finansowania, jakim jest pożyczka rolna, podstawowym zabezpieczeniem tej pożyczki, jest sam przedmiot, który finansujemy, i przywłaszczenie jako zabezpieczenie. Natomiast w przypadku leasingu tym zabezpieczeniem jest przedmiot i to spółka leasingowa do momentu spłaty zobowiązania jest właścicielem przedmiotu, który użytkuje przedsiębiorca rolny – tłumaczy Jacek Zwierski, dyrektor sprzedaży ds. rynku rolnego BZ WBK Leasing.

kubota przekazanie kluczy m7171

Pan Edward odbiera klucze do ciągnika Kubota M7171 Premium.

Jeszcze tylko krótkie szkolenie i już można ruszać w pole. To właśnie tam Kubota czuje się najlepiej. Nic dziwnego, że pierwszą jazdę próbną nowy właściciel chciała przedłużać w nieskończoność.

Wrażenia z jazdy bardzo fajne, płynne, wszystko elegancko chodzi, tak że jestem zadowolony. Tylko trzeba jeszcze opanować ten cały system, tę całą elektronikę – mówi Krzysztof Smyk.

baner kubota

Jazda próbna zakończona. Kubota spisała się znakomicie. Producent zapewnia, że przy odpowiednim traktowaniu przyjemność pracy ciągnikiem może trwać dużo dłużej niż najdłuższa nawet gwarancja.

To, co nas odróżnia od konkurencji, to przede wszystkim to, że mamy najdłuższą na rynku gwarancję na nasze maszyny. Jest to na ten konkretny model 3 lata, 3 tys. godzin. Jest to poziom, który jest nieosiągalny dla konkurencji. Zwykle konkurencja oferuje gwarancję na poziomie roku, góra 2 lat – podaje Wacław Karcz, regionalny kierownik sprzedaży ciągników Kubota.

Co ważne, gwarancja obejmuje cały ciągnik, zarówno silnik, czy układ napędowy, jak i hydraulikę. Krzysztof Smyk liczy jednak na to, że z napraw gwarancyjnych nie będzie musiał korzystać, bo jak przyznaje, Kubotę wybrał, licząc na japońską niezawodność.

 

Zobacz również: Samochód dla rolnika: jak dobrze wybrać?

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 5 / 5. Liczba głosów 1

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *