Piwo ze śniegu, czy to możliwe? – zaskakujące ciekawostki w 100 sekund [WIDEO]
![Piwo ze śniegu, czy to możliwe? – zaskakujące ciekawostki w 100 sekund [WIDEO]](https://www.agrofakt.pl/wp-content/uploads/2020/02/piwo-ze-sniegu-nalewanie.jpg.webp)
Czy da się uwarzyć piwo ze śniegu? Okazuje się, że tak! Pewien holenderski browar specjalizuje się w takiej produkcji. Do warzenia złotego trunku wykorzystują również deszczówkę. W jaki ciekawy sposób ludzie wykorzystują wodę? Piwo ze śniegu to tylko jeden z pomysłów. Obejrzyjcie kolejne wydanie „100 sekund”!
Czy wodorosty mogą zastąpić połów tuńczyka? Czy podwodne uprawy mogą stać się głównym źródłem utrzymania? Jak pozyskiwać wodę z powietrza? Jest to w ogóle możliwe? Czemu uprawy hydroponiczne zyskują uznanie wśród farmerów? Oczywiście na te pytania odpowiemy w 2 minuty!
Spis treści
Holenderskie piwo ze śniegu

Holendrzy udowodnili, że można zrobić piwo ze śniegu
Coraz więcej biznesów stawia na rozwiązania ekologiczne. W efekcie zaczęto wykorzystywać wodę deszczową w biznesie. Ideę w życie wcielił Joris Hoebe i Wietse Vissera. Dwaj browarnicy z Amsterdamu w pełni wykorzystują wodę z dachu. Ponadto zimą robią piwo ze śniegu. Według ich opinii, woda ta świetnie nadaje się do celów browarniczych.

Wodorosty okazały się rentowną działalnością
Na Filipinach wodorosty zamiast tuńczyka
Ilość zastosowań wodorostów jest całkiem spora. Można je wykorzystać na wiele sposobów. Od produkcji jedzenia do wytwarzania nawozów. Według naukowców rozwój sektora hodowli wodorostów przyniósłby korzyści gospodarcze. Zredukowałby również emisję dwutlenku węgla. Przybrzeżna społeczność Filipin zrezygnowała z zwyczajowego połowu tuńczyka. Teraz ich oczkiem w głowie są wodorosty.
Woda pozyskiwana z powietrza

Odzyskiwanie wody z atmosfery
Izraelska firma WaterGen może być dumna ze swojego projektu. Ich celem jest zredukowanie wykorzystania zasobów wody. Według ich pomysłu woda pozyskiwana jest prosto z powietrza. Jedna maszyna może wytworzyć dziennie do 30 litrów wody. W efekcie maszyna sprawdzi się świetnie w domach i biurach. Ponadto firma chce dotrzeć ze swoim produktem do biedniejszych regionów.
Hydroponika – uprawa warzyw bez ziemi

Hydroponika to doskonały sposób na uprawę warzyw
Czy możliwe jest zwiększenie uprawy przy zmniejszeniu zużycia wody? Jak najbardziej. Wśród plantatorów coraz popularniejsze są uprawy hydroponiczne. Charakteryzują się one odejściem od korzystania z ziemi. Korzenie roślin zanurzone są jednak w napowietrzonej wodzie. Tam pobierają wszelkie potrzebne składniki odżywcze. Hydroponika doskonale spisuje się zwłaszcza w uprawie sałaty czy pomidorów.
Piwo ze śniegu to nie jedyny innowacyjny pomysł. Zobacz jak ludzie wykorzystują wodę. To wszystko w 100 sekund!
