Po ile pszenica, pszenżyto i żyto? Aktualne ceny zbóż w Polsce

Ceny zbóż na rynku krajowym pod koniec października utrzymują się wciąż na wysokim poziomie. W porównaniu do cen z początku miesiąca można zauważyć podwyżki. Rolnicy jednak wciąż przetrzymują ziarno w magazynach, czekając na wzrost cen w skupach. Jak aktualnie przedstawiają się ceny w skupach zbóż? Po ile jest pszenica, żyto i pszenżyto? Sprawdźmy!

Cena: Pszenżyto paszowe

1075.63 zł
12.86%
Zobacz aktualne ceny

Jak wspominaliśmy niedawno, Izba Zbożowo-Paszowa poinformowała o wysokich cenach zbóż w 2021 roku, na co wpływ mają wysokie notowania ziarna na giełdzie MATIF, a także mała podaży zbóż w kraju. Rolnicy czekając na wyższe ceny w skupach, wciąż przetrzymują ziarno w magazynach.

Warto zauważyć również, że gospodarze nie kryją złości z powodu dużej podwyżki cen nawozów i niewspółmiernego wzrostu notowań zbóż. Pod koniec października sprawdzamy, po ile oferowana jest pszenica, a także pszenżyto i żyto. Pod lupę wzięliśmy ceny zbóż w skupach Osadkowski, AgroAs, Agrito, a także Fermy Woźniak. W porównaniu do początku miesiąca, widoczny jest stała tendencja wzrostowa w wymienionych skupach.

Czytaj więcej: Wysoka cena zbóż 2021 i mała podaż ziarna – dowiedz się więcej!

Pod koniec października pszenica konsumpcyjnej wyceniana jest na 1090 zł/t. Żyto oferowane jest w cenie 720-780 zł/t. Notowania pszenżyta natomiast dochodzą do 900 zł/t. Sprawdźmy więc, jakie są aktualne ceny zbóż w wybranych skupach w Polsce.

Po ile pszenica? Sprawdzamy aktualne ceny zbóż

Nasza redakcja skontaktowała się telefonicznie ze skupami Osadkowski, AgroAs, a także Agrito. Poniżej przedstawiamy aktualne, na dzień 26 października 2021 roku ceny pszenicy konsumpcyjnej oraz paszowej w tych skupach. Dodatkowo sprawdziliśmy, jakie notowania pszenicy przedstawiła Ferma Woźniak.

po ile pszenica

Sprawdzamy, po ile jest oferowana pszenica? Ceny zbóż pod koniec października są nadal wysokie

fot. Tomasz Kuźdub

Aktualnie z informacji dostępnych na stronie Fermy Woźniak, cena pszenicy wynosi 980 zł/t. W pozostałych wybranych skupach, sytuacja przedstawia się następująco:

 • Agrito – cena wyjściowa 1050 zł/t;
 • Osadkowski  – 1040 zł/t + vat;
 • AgroAs – 1090 zł/t.

Cena pszenicy paszowej wciąż się utrzymuje na stabilnym poziomie. Za tonę otrzymamy do 1030 zł/t w firmie AgroAs. Jeżeli chodzi o pozostałe skupy, to w Osadkowski cena wynosi 980 zł/t. +vat.

Sprawdź również: Aktualna cena rzepaku za tonę

Ceny zbóż pod koniec października – żyto i pszenżyto

Wiemy już więc, po ile oferowana jest pszenica. Przechodząc do cen żyta, skupy aktualnie oferują do 780 zł/t. W porównaniu do 14 października, cena za tonę żyta spadła o 30 zł/t. Zobaczmy więc, jak przedstawiają się ceny żyta w skupach zbóż.

 • AgroAs:
  – żyto paszowe: 720 zł/t;
  – żyto konsumpcyjne: 750 zł/t;
 • Agrito780 zł/t;
 • notowania Fermy Woźniak750 zł/t.

Jeżeli chodzi o cenę pszenżyta, to obecnie za tonę skupy oferują od 880 zł do 900 zł. W AgroAs cena za tonę pszenżyta wynosi 890 zł, natomiast w Agrito880 zł.  Z notowań Fermy Woźniak wynika, że cena pszenżyta dochodzi do 900 zł/t.

Dowiedz się więcej: Termin stosowania nawozów 2021 zostanie wydłużony? Sprawdź!

Źródło: FWD, agroFakt.pl

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 4 / 5. Liczba głosów 67

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze
 1. Avatar Kamil pisze:

  Cena tony pszenicy powinna się równać tonie nawóz