Jak ochronić już wysiany materiał przed suszą? [WYWIAD Z EKSPERTEM]

W kolejnym odcinku naszego słuchowiska z cyklu „Agrotechnika doradza” rozmawiamy o tym, jak chronić wysiany materiał podczas suszy. Naszym gościem pozostaje dr inż. Piotr Hulanicki.

Przypominamy, że partnerem cyklu jest agrotechnika.co, oferująca kwalifikowany materiał siewny zbóż. 

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY:

Jak stwierdza Piotr Hulanicki, susza to stresujący moment w rozwoju roślin, który przekłada się również na zdrowie i samopoczucie rolnika. Ekspert ds. nasiennictwa radzi, by nakierować działania na maksymalizację ochrony wody w glebie. – Musimy w odpowiedni sposób uprawiać glebę. Tak, aby nie przesychała zbyt głęboko. Daje to szansę, że zgromadzona woda będzie odpowiednio wykorzystana przez nasiona – uzupełnia.

Jak zauważa pan Piotr Hulanicki, trudno przeciwdziałać suszy. Warto jednak stosować kwalifikowany materiał siewny, odznaczający się dużą wytrzymałością na czynniki zewnętrzne. Odmianą pszenicy ozimej, polecaną przez eksperta ds. nasiennictwa, jest IS Spirella.

Chcesz wiedzieć jak nawozić ściernisko? Rozmawialiśmy o tym w tej audycji.

Artykuł zawiera lokowanie produktu i ma charakter promocyjny.

Czas na rolnictwo precyzyjne [Wideo]

Skanery, drony, oprogramowanie. Z roku na rok przybywa zaawansowanych technologii, pozwalających rolnikom znaleźć oszczędności.

17 maja 2019

Topowe nasiona w promocji

Sumi Agro Poland ruszyło z promocją TOP IMPERIUM. Kupując nasiona rzepaku ozimego, można zyskać ochronę upraw za 1 zł. Sprawdź teraz!

5 lipca 2019

Dni pola DLG – relacja z wydarzenia roku!

Relacja z największej i najważniejszej imprezy roku. Obejrzyj i przeczytaj jak wyglądały tegoroczne Dni Pola DLG w Bernburgu!

17 czerwca 2019