Jak zadbać o ściernisko? [WYWIAD Z EKSPERTEM]

Download PDF

Zapraszamy do odsłuchania kolejnego, czwartego już odcinka naszego słuchowiska z cyklu „Agrotechnika doradza”, w który to dr inż. Piotr Hulanicki opowiada o stosowaniu nawozów na ściernisko. Posłuchaj koniecznie!

Przypominamy, że partnerem cyklu jest agrotechnika.co, wyłączny dystrybutor RGT Jakuzzi.

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY:

Jak opowiada ekspert ds. nasiennictwa, na ściernisko z reguły stosuje się nawozy fosforowo-potasowe. Pan Piotr Hulanicki podkreśla również rolę nawożenia azotowego, które ma służyć rozkładowi słomy. – Bakterie rozkładające słomę zużywają azot mineralny, który jest zawarty w glebie, przez co dochodzi do tak zwanego głodu azotanowego, objawiającego się najczęściej  w pszenicach ozimych – wyjaśnia ekspert.

Jak zauważa pan Piotr Hulanicki, istnieje nowoczesna technologia, która pozwala na zlokalizowane nawożenie ścierniska – najbardziej optymalne pod kątem efektywności.

Przypominamy, że w ostatnim odcinku rozmawialiśmy o zakwaszeniu gleby. A już wkrótce pomówimy, jak ochronić już wysiany materiał przed suszą!

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Prezentowane informacje w zakresie środków ochrony roślin zawarte w serwisie www.agrofakt.pl nie zawierają pełnej treści etykiet-instrukcji stosowania. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Artykuł zawiera lokowanie produktu i ma charakter promocyjny.

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o