Oni będą reformować system bezpieczeństwa żywności

Oni będą reformować system bezpieczeństwa żywności

Krzysztof Jurgiel, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi powołał zespół do spraw reformy instytucjonalnej systemu bezpieczeństwa żywności.

Krzysztof Jurgiel, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, powołał zespół ds. reformy instytucjonalnej systemu bezpieczeństwa żywności.

Zadaniem zespołu jest opracowanie propozycji zmian systemowych dotyczących nadzoru nad bezpieczeństwem żywności oraz koncepcji zmian w organizacji i działaniu służb inspekcyjnych, w tym raportu i projektów ustaw niezbędnych do przeprowadzenia reformy systemu bezpieczeństwa żywności.

W skład zespołu weszli:

 • Przewodniczący Andrzej Chodkowski – Główny Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa.
 • Włodzimierz Skorupski – Główny Lekarz Weterynarii,
 • Stanisław Kowalczyk – Główny Inspektor Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych,
 • Wojciech Wojtyra – dyrektor generalny Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi,
 • Krystian Popławski – dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa MRiRW,
 • Grzegorz Wykowski – dyrektor Departamentu Prawno-Legislacyjnego MRiRW,
 • Bogusław Rzeźnicki – dyrektor Departamentu Hodowli i Ochrony Roślin MRiRW,
 • Waldemar Sochaczewski – dyrektor Departamentu Rynków Rolnych MRiRW,
 • Tadeusz Wojciechowski – prezes Biura Promocji Jakości.

Komentarze

 1. Wara od prywatnej własności ziemi, chrońcie ziemię państwową!

 2. Prywatna własność w demokracji rzecz święta i wara wam do mojej ziemi mam sprzedać rolnikowi za polowe ceny w imię czego pytam sprzedajcie swoje ville za Pol ceny imigrsntom

 3. Ma to być inspekcja dbająca o zdrową żywność i zdrowie konsumentów a w składzie zespołu nie ma nikogo z inspekcji sanitarnej. Waśnie to ta inspekcja jest przede wszystkim odpowiedzialna za zdrową żywność i zdrowie obywateli a nadzoruje ją minister zdrowia.no cóż u nas s te paranoje nadal bo nie chodzi o zdrowie i zdrow żywność tylko o stołki, ktre po cichu już są rozdawane w ministerstwie rolnictwa. Ministerstwo to ma już inspekcję jakości handlowej ale to zespół kolesi, którzy na niczym się nie znaj. Na kontrolach tylko odczytują etykiety z opakowań bo na pozostałych sprawach się nie znają. Ustawa nie może komplikować życia przedsiębiorcy, szczególnie tego ostatniego w łańcuchu obrotu. Jeżeli dalej będą przepisy karzące sklepikarza za to, że producent lub importer sprzeda mu coś z błędem na etykiecie to doprowadza to do agonii sklepy polskie. A od tego się zaczyna, jeśli nie będzie sklepów to nie będzie drobnych przetwórców a jak tych nie będzie to i rolnik nie będzie mia gdzie sprzedać swoje plony. Kółko się zamyka przy istnieniu mafijnych powiązań ministerstwa rolnictwa z inspekcją jakości.

Pracownicy sezonowi w rolnictwie na nowych zasadach?

W parlamencie trwają prace nad ustawą, wg której rolnik będzie musiał płacić składki wypadkowe i chorobowe za pracowników sezonowych.

12 marca 2018

Dotacje na przetwórstwo – 30 marca 2018 r. rusza nabór wniosków!

Nawet 15 mln zł wsparcia na inwestycje mogą otrzymać mikro, małe i średnie zakłady przetwórcze

20 marca 2018

Nowelizacja prawa łowieckiego – „Ta ustawa jest zła.”

Ustawa dotycząca nowelizacji prawa łowieckiego jest w Sejmie. Prawdopodobnie będzie obowiązywać od 1 kwietnia 2018 r. Czy spełni oczekiwania?

21 marca 2018

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij