Już wkrótce Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt Hodowlanych

Już wkrótce Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt Hodowlanych

Już niedługo w Ostródzie odbędzie się Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt Hodowlanych! Co będzie można zobaczyć?

Między 13 a 14 lutego w Hali Expo Arena w Ostródzie odbędzie się Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Co będzie można zobaczyć?

Po raz pierwszy zarząd Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej zdecydował się zorganizować Wystawę Zwierząt Hodowlanych w hali Expo Areny. W tym samym czasie trwać będzie też Mazurskie Agro Show organizowane przez PIGMiUR.

– To też wielka szansa dla naszej imprezy. Po raz pierwszy mamy tak doskonałe warunki wystawowe. Nie ukrywam również, że cieszy mnie, iż udało się naszą imprezę połączyć z tak dobrymi targami, jakimi jest Agro Show – mówi Jan Heichel, prezes WMIR.

Na podstawie ubiegłorocznych statystyk organizatorzy szacują, że do Ostródy przyjedzie co najmniej 18 tys. zwiedzających. Sama wystawa dedykowana jest przede wszystkim rolnikom. Zarówno tym, którzy są hodowcami już od wielu lat, jak i tym stawiającym swoje pierwsze kroki. Drugiego dnia odbędzie się bowiem wręczenie nagród w konkursie „Młody Hodowca Bydła”, skierowanym właśnie do dzieci. Ważnym wydarzeniem będzie też możliwość spotkania się w sobotę z Krzysztofem Jurgielem, ministrem rolnictwa.

Program Wystawy Zwierząt Hodowlanych.

Program Wystawy Zwierząt Hodowlanych.

– Wierzymy, że wystawa będzie miała coraz większy zasięg. Sprzyja temu położenie Ostródy. Dobry dojazd jest tu nie tylko z ościennych województw, ale też bez problemów trafić do nas mogą mieszkańcy Litwy, a nawet krajów skandynawskich. Liczymy też, że w końcu zawitają do nas także goście z okręgu kaliningradzkiego – dodaje Jan Heichel.

Rolniczy protest: producenci ziemniaków, pomidorów i hodowcy świń protestują

Protesty rolników nabierają tempa. Do producentów ziemniaków, dołączyli producenci pomidorów oraz hodowcy trzody chlewnej. Czego się domagają?

21 marca 2018

Bezpłatne doradztwo dla rolników już wkrótce! Takiej okazji nie możesz przegapić!

28 250 rolników może wziąć udział w trzyletnich bezpłatnych programach doradczych. Już 23 marca br zostaną wyłonieni doradcy biorący

11 marca 2018

e-wnioski – jakie konsekwencje czekają rolników, jeśli źle je wypełnią?

Czy e-wnioski można poprawiać po ich złożeniu? Czy wprowadzone błędne dane będzie poprawiał rolnik i ARiMR, a na ile skoryguje to system informatyczny?

12 marca 2018

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij