Już wkrótce Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt Hodowlanych

Między 13 a 14 lutego w Hali Expo Arena w Ostródzie odbędzie się Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Co będzie można zobaczyć?

Po raz pierwszy zarząd Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej zdecydował się zorganizować Wystawę Zwierząt Hodowlanych w hali Expo Areny. W tym samym czasie trwać będzie też Mazurskie Agro Show organizowane przez PIGMiUR.

– To też wielka szansa dla naszej imprezy. Po raz pierwszy mamy tak doskonałe warunki wystawowe. Nie ukrywam również, że cieszy mnie, iż udało się naszą imprezę połączyć z tak dobrymi targami, jakimi jest Agro Show – mówi Jan Heichel, prezes WMIR.

Na podstawie ubiegłorocznych statystyk organizatorzy szacują, że do Ostródy przyjedzie co najmniej 18 tys. zwiedzających. Sama wystawa dedykowana jest przede wszystkim rolnikom. Zarówno tym, którzy są hodowcami już od wielu lat, jak i tym stawiającym swoje pierwsze kroki. Drugiego dnia odbędzie się bowiem wręczenie nagród w konkursie „Młody Hodowca Bydła”, skierowanym właśnie do dzieci. Ważnym wydarzeniem będzie też możliwość spotkania się w sobotę z Krzysztofem Jurgielem, ministrem rolnictwa.

Program Wystawy Zwierząt Hodowlanych.

Program Wystawy Zwierząt Hodowlanych.

– Wierzymy, że wystawa będzie miała coraz większy zasięg. Sprzyja temu położenie Ostródy. Dobry dojazd jest tu nie tylko z ościennych województw, ale też bez problemów trafić do nas mogą mieszkańcy Litwy, a nawet krajów skandynawskich. Liczymy też, że w końcu zawitają do nas także goście z okręgu kaliningradzkiego – dodaje Jan Heichel.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *