Zetor Major, czyli wielka moc prostoty [DANE TECHNICZNE]

Dobrze pojęta prostota. Niezawodność. Optymalne dla ciągnika swojej klasy parametry i dane techniczne. Nie jest wielkim zaskoczeniem, że Zetor Major odniósł taki sukces w naszym kraju i jest chętnie wybierany przez kolejne pokolenia polskich rolników.

Mały, ale byk. Tak w skrócie można by zaprezentować Majora. Ten czerwony traktor pomocnik żadnych wyzwań się nie boi. Nawet tych wielkich. A co najlepsze, można go teraz mieć w naprawdę atrakcyjnej cenie dzięki sezonowej wyprzedaży Zetor. Zapytaj o promocję autoryzowanego dilera albo zobacz na zetor.pl, ile tysięcy złotych możesz zaoszczędzić.

Obejrzyj wideo i zobacz, co oferuje Major!

Zetor Major to uniwersalny ciągnik stworzony z myślą o potrzebach małych, rodzinnych gospodarstwach rolnych. Doskonale sprawdza się we współpracy ze zagregowanymi maszynami rolniczymi oraz jako środek transportu.

Moc prostych rozwiązań

Sekret popularności tych czeskich ciągników tkwi w minimalistycznych rozwiązaniach. Major został zaprojektowany tak, aby wpisać się w kluczowe wartości marki Zetor. Są nimi siła, wytrzymałość i efektywność.

Dane techniczne

Jeśli chodzi o „technikalia”, które warto podkreślić w przypadku Majora, to po pierwsze jest to prosty i ekonomiczny silnik. Serce czerwonego pomocnika co prawda nie jest największe, bo ma pojemność 2,9 l, ale generuje wystarczającą moc 75 KM i wysoki moment obrotowy. Jego zaletą jest także to, że łatwo go uruchomić w każdych warunkach. Nawet przy bardzo niskich temperaturach.

Użytkownicy Majora na pewno docenią też hydraulikę z mechaniczną regulacją. Mechaniczną, czyli bezawaryjną, łatwą w obsłudze i bardzo żywotną. Siła udźwigu w zależności od modelu wynosi od 2400 kg do 3300 kg. Filozofia minimalizmu w przypadku Majora znajduje też odzwierciedlenie w ergonomii. Sterowanie jego funkcjami jest po prostu… proste.

Niebanalny wygląd

Do tego Major może się po prostu podobać. Jego sylwetka i nowoczesny design cieszą oko. To efekt współpracy czeskiej marki z włoskim studiem stylistycznym Pininfarina, którego miłośnikom motoryzacji nie trzeba przedstawiać.

Poznaj też inne serie traktorów Zetor. Zobacz wideo o ciągnikach Zetor ForterraZetor Proxima.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 4.2 / 5. Liczba głosów 5

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Artykuł zawiera lokowanie produktu i ma charakter promocyjny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *