Finansowanie fabryczne Kubota Finance. Oferta szyta na miarę rolnika

Kupując nowy ciągnik rolnicy coraz częściej decydują się na finansowanie fabryczne Kubota Finance. Czym ono jest i dlaczego warto z niego skorzystać? Odpowiedzi na te pytania udziela Bartosz Jaromin, Regionalny Dyrektor Rynku w Departamencie Rynków i Sektorów Santander Leasing. Zapraszamy na wywiad!

O tym jak przebiega i czym wyróżnia się finansowanie fabryczne Kubota Finance z Bartoszem Jarominem, Regionalnym Dyrektorem Rynku w Departamencie Rynków i Sektorów Santander Leasing rozmawia Magdalena Kowalczyk, redaktor naczelna portalu agroFakt.pl.

Reklama

Czym jest finansowanie fabryczne Kubota?

Magdalena Kowalczyk: Zakup nowego ciągnika to dla wielu gospodarstw prawdziwe wyzwanie. Gospodarstwa, które są tym zainteresowane mają do wyboru kilka ciekawych możliwości finansowania zakupu maszyny rolniczej. Jedną z nich jest finansowanie fabryczne Kubota Finance – czym ono jest i czy wyróżnia się spośród innych ofert tego typu na rynku?

Bartosz Jaromin: Finansowanie fabryczne jest to prostsza forma finansowania zakupu środków trwałych marki Kubota. Santander Leasing jest już od ponad 10 lat głównym i jedynym operatorem finansowym tej marki w Polsce, która jest bardzo dobrze rozpoznawalna na naszym rynku. Pozwoliło nam to na sfinansowanie ogromnej liczby maszyn i urządzeń firmy Kubota. Wspólnie z naszym partnerem rozwijamy rynek zarówno maszyn rolniczych, jak i komunalnych. Finansowanie fabryczne Kubota Finance wyróżnia: szybkość, jakość tego procesu, elastyczność naszej oferty i procedury uproszczone.

Finansowanie fabryczne Kubota Finance. Przeczytaj więcej na ten temat!

Współpracujemy odkąd Kubota wystartowała w Polsce i zaczęła budować swoją markę. Nasza sieć sprzedaży, kilkudziesięciu doradców z całego kraju pokrywa się ściśle z mapą działań importera. Dlatego jesteśmy w stanie bardzo szybko dotrzeć i obsłużyć potencjalnych klientów marki Kubota. Warto wspomnieć, iż nasi doradcy są ściśle wyspecjalizowani w segmencie agro, jak również w segmencie maszyn komunalnych. Ważną informacją jest również to, że nasi doradcy wywodzą się przede wszystkim z gospodarstw rolnych. Bardzo ułatwia im to zrozumienie ich potrzeb.

Finansowanie fabryczne Kubota Finance – jak przebiega?

Jak wygląda i ile trwa cały proces wydania decyzji o przyznaniu finansowania?

Ten proces jest tak stworzony aby nasz klient bardzo łatwo i szybko pozyskał finansowanie. Najważniejszy jest wybór maszyny. Jeśli już ta kwestia jest rozstrzygnięta to za zgodą naszego klienta doradca kontaktuje się z nim i dopasowuje program do jego potrzeb. Wszystko możemy przeprowadzić telefonicznie, wraz z pozyskaniem danych do sporządzenia wniosku. W obecnej sytuacji pandemicznej takie rozwiązanie jest bardzo wygodne. Nie wymaga bowiem spotkań i narażania się obu stron na zarażenie koronawirusem. Na podstawie tych danych doradca w formie uproszczonej realizuje decyzję leasingową. Jeżeli decyzja na finansowanie jest pozytywna, nasz doradca przygotowuje umowę.

Przeczytaj również: Finansowanie fabryczne Kubota Finance krok po kroku – dowiedz się więcej!

Decyzja nawet w ciągu 24 godzin

finansowanie kubota

Bartosz Jaromin, Regionalny Dyrektor Rynku w Departamencie Rynków i Sektorów Santander Leasing.

fot. Daniel Biernat / agroFakt.pl

Sytuacja związana z koronawirusem przyśpieszyła implementację rozwiązań informatycznych, bowiem na obecną chwilę nie wymagamy spotkań z klientem, aby dopełnić formalności. Wszystko możemy zrealizować drogą telefoniczną. Ponadto nasz doradca może umówić się z klientem na tzw. videochacie, za pomocą którego dochodzi do zdalnego podpisania umowy. Możemy więc z pełną dumą powiedzieć, że jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do obecnych warunków pandemicznych, aby jak najbardziej ograniczyć kontakt dwóch stron i zabezpieczyć zarówno naszego klienta, jak i naszego doradcę w związku z koronawirusem.

Podsumowując, cały proces możemy przeprowadzić nawet w ciągu 24 godzin. Jeżeli spotkanie z doradcą odbędzie się rano to możemy na koniec dnia zakończyć ten proces podpisaniem umowy na wcześniej wspomnianym videochacie. Naszemu partnerowi zależało na tym, aby procedura i realizacja umów leasingowych była jak najprostsza. Wszyscy wiemy o tym, że nasi klienci to osoby zapracowane i zabiegane. Dla klientów z branży agro oraz komunalnej niezmiernie ważne są pora roku i pogoda. Dlatego też godziny pracy naszych doradców są elastyczne, tak aby dopasować się do obecnej sytuacji i pracy klientów.

Formy finansowania – co wybierają najczęściej rolnicy?

Jakie formy finansowania fabrycznego są najbardziej popularne?

Trudne pytanie, ale myślę, że klienci najczęściej decydują się na finansowanie, w którym klient uiszcza opłatę wstępną, czyli tzw. wkład własny w wysokości 40%, a raty są rozłożone kwartalnie. Okres finansowania jest 5-letni. Dodatkowo przy tym finansowaniu klient może określić, czy VAT, który zostanie mu zwrócony idzie na konto spłaty zobowiązania, czy też na jego konto, a on tymi pieniędzmi dysponuje.

Warto zaznaczyć, że marka Kubota oferuje swoim klientom przedłużoną gwarancję. To pokazuje, że maszyny tej marki są bardzo dobre i mało awaryjne. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, marka Kubota oferuje dla niektórych maszyn tzw. Assistance. My wprowadziliśmy razem z Kubotą program, w którym wkład własny klienta to 30%, na 5 lat rozłożone jest finansowanie, raty są ratami kwartalnymi i finansujemy tą rozszerzoną gwarancję.

Finansowanie Kubota Finance. Oferta szyta na miarę

A jak wygląda „elastyczność” programów finansowania fabrycznego Kubota Finance? Czy rolnik, który decyduje się na finansowanie może liczyć na dopasowanie rat do profilu biznesu czy też sezonowości sprzedaży swojego gospodarstwa?

Tak, jak najbardziej. Paleta ofert w ramach  finansowania fabrycznego Kubota Finance jest bardzo duża.  Dostosowaliśmy ją  do warunków pracy rolników i klientów z branży komunalnej. Oferujemy raty począwszy od rat miesięcznych, poprzez  kwartalne, półroczne, a nawet roczne.

Możemy dopasować finansowanie do potrzeb i specyfiki branży klienta również tzw. ratami balonowymi. Jak wiadomo, po  cyklu produkcyjnym następuje okres wynagradzania, na który przedsiębiorca czeka 7, 14, bądź też 30 dni, w zależności od tego, jak ma podpisane kontrakty. Forma płatności raty jest więc do tego dostosowana. Jeżeli klient stwierdzi, że najwygodniej jest mu spłacać raty co kwartał, to takie finansowanie otrzyma. To samo dotyczy rat półrocznych, czy rocznych – też taką możliwość dajemy. Programy fabryczne są również dostosowane do wartości sprzętu. To oznacza, że jego spłatę możemy rozłożyć nawet na okres 10 lat. To pozwala uzyskać taką wysokość raty, która nie obciąży zbyt mocno gospodarstwa i będzie odpowiadała jego przychodom.

Finansowanie fabryczne a dopłaty dla rolników

finansowania kubota

Finansowanie fabryczne Kubota Finance daje do wyboru wiele form pożyczek bez oprocentowania.

fot. Tomasz Kuźdub / agroFakt.pl

Czy finansowanie fabryczne Kubota Finance można połączyć z dopłatami (PROW, Młody Rolnik itd.)?

Jak najbardziej. Jeśli rolnik otrzyma dotację może zadecydować czy zwrot VAT-u z zakupu maszyny przeznaczy na spłatę zobowiązania, czy trafi na jego konto, aby mógł tymi środkami gospodarować. Programy fabryczne są programami dostosowanymi do działów produkcji tak, aby naszemu klientowi było je jak najwygodniej spłacać. Nie są to programy sztampowe, w których co miesiąc klient musi uregulować daną ratę. Finansowanie jest tak dopasowane, aby klienci mogli wygodnie  i bezpiecznie z niego korzystać.

Kubota Finance. Finansowanie 0 % – co to znaczy?

Finansowanie fabryczne Kubota Finance w większości przypadków charakteryzuje się tak zwanym prawdziwym zerem, czyli brakiem jakichkolwiek kosztów odsetkowych dla klienta. Co to oznacza?

Oznacza to, że kapitał, który klient ma do spłaty, jest w ogóle nieoprocentowany. Wspólnie z importerem pokrywamy nawet koszty ustanowienia zabezpieczenia lub rejestracji ciągnika jeśli rejestracja jest wymagana. Bardzo ważną sprawą też jest to, że przez cały okres finansowania rata jest oparta o tak zwaną stopę stałą. Dla przykładu: jeśli przez cały okres finansowania rata wynosi 1200 złotych, to 1200 złotych co miesiąc będzie klient płacił przez cały okres finansowania. Nie będzie to więc ani 1250, ani 1150, tylko 1200 złotych. Mamy również możliwość zakończenia wcześniej pożyczki leasingowej, także bezkosztowo dla klienta.

Może się bowiem zdarzyć tak, że klient sobie rozłożył pożyczkę na 5 lat. Jednak po 3 latach doszedł do wniosku, że chciałby wykupić maszynę bo ma tyle środków, że go na to stać. W takim przypadku może się do nas zgłosić, my obliczymy klientowi kapitał do spłaty. Klient spłaca wtedy tylko i wyłącznie sam kapitał. Na przykład , klientowi pozostaje 150 tysięcy złotych kapitału do spłaty. Zgłasza się do nas, reguluje  tą kwotę i kończymy finansowanie.

Promocja – ubezpieczenie za 1 złoty

Podsumowując, z jakich powodów warto się zdecydować na finansowanie fabryczne Kubota Finance?

Tak jak wspomniałem wcześniej, finansowanie fabryczne Kubota Finance wyróżniają takie cechy jak: szybkość procesu, jego  jakość, elastyczność oferty i procedury uproszczone. W ciągu 24 godzin może dojść do podpisania umowy, jeśli rozpoczniemy ten proces w godzinach porannych. Ponadto, razem z marką Kubota wprowadzamy co roku promocje. W tym roku jest to ubezpieczenie za 1 złoty przez pierwszych 12 miesięcy na każdy sprzęt finansowany w ramach Kubota Finance, bez względu na jego wartość. Promocja obowiązuje do 31 lipca 2021 roku.

Karencja w spłacie na 6 miesięcy

Czy w trakcie pandemii koronawirusa klienci, który zdecydowali się na finansowanie fabryczne Kubota Finance mogli liczyć na pewne udogodnienia np. w spłacie rat?

Wszyscy pamiętamy ten moment gdy w zeszłym roku rozpoczęła się pandemia. Nikt z nas nie wiedział jak to się skończy, jak mocno gospodarka odczuje skutki koronawirusa i wprowadzonych obostrzeń. Nasi doradcy zadzwonili wtedy do naszych klientów, zapytali czy przewidują oni jakieś problemy na przykład w spłacie zobowiązań z powodu załamania rynku. Na podstawie tych informacji, w sytuacji, gdy klienci przewidywali problemy, zaproponowaliśmy im rozłożenie rat na dłuższe okresy, bez żadnych kosztów dla nich. Dokonaliśmy karencji w spłacie na pierwszych 6 miesięcy pandemii po to, aby klienci trochę środków zostawili sobie na kontach i tych zobowiązań nie musieli spłacać. Tak więc nasze podejście do klientów jest elastyczne. Dla nas przede wszystkim liczy się obopólna korzyść.  Zadowolenie zarówno rolnika, który pracuje tym sprzętem jak i firmy finansującej.

Pandemia a decyzje zakupowe rolników

Magdalena Kowalczyk: Czy pandemia zmieniła decyzje zakupowe rolników? Pytam, bo wydawać by się mogło, że ten niepewny czas jaki mieliśmy w ubiegłym roku nie sprzyja dużym wydatkom. Jednak dane dotyczące sprzedaży ciągników Kubota za ubiegły rok są bardzo dobre.

Bartosz Jaromin: Rolnicy to grupa przedsiębiorców świadomych, mierzących ryzyko, niezależnie od tego czy jest pandemia, czy jej nie ma. Rok pandemiczny był dla nas jednym z najlepszych w historii pod względem udzielonych finansowań i sprzedaży maszyn rolniczych. Początek pandemii i pierwsze 3 miesiące były wprawdzie miesiącami wyhamowania. Każdy z nas zastanawiał się, co zrobić, jak to wszystko odbije się finansowo na jego biznesie. Ale rolnik nie może czekać bezczynnie i rozmyślać. Jeśli jest pogoda on musi zasiać, później zebrać zboża, lub wykonać inne prace polowe w gospodarstwie. Jeśli tego nie zrobi przepadną mu przecież plony.

Firmy, które są podmiotami gospodarczymi działającymi w innej branży mogą sobie pozwolić na to, aby daną produkcję trochę wyhamować. Mogą to bowiem nadrobić w kolejnych miesiącach. Ale rolnik musi pewien cykl produkcyjny wykonać zgodnie z panującymi warunkami, pogodą, daną porą roku. Więc w trakcie 3 pierwszych miesięcy pandemii pozyskanie nowego sprzętu odrobinę wyhamowało. Jednak później sytuacja wróciła do normy. Co więcej, przerosła nasze oczekiwania i prognozy. Dynamika zarówno sprzedaży maszyn  i urządzeń oraz finansowań fabrycznych była i jest bardzo dobra. Zresztą należy również zwrócić uwagę, że marka Kubota zakończyła ubiegły rok na 2 miejscu w sprzedaży ciągników rolniczych. Kubota przeskoczyła naprawdę dużych graczy, którzy w świadomości klientów są od zawsze. Mamy rzeszę klientów bardzo zadowolonych ze współpracy, więc to nas cieszy i jest to dla nas budujące na przyszłość.

Dziękuję za rozmowę.

Dziękuję bardzo.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 4.3 / 5. Liczba głosów 11

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Artykuł zawiera lokowanie produktu i ma charakter promocyjny.

Google NewsObserwuj nas w Google News. Bądź na bieżąco!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *