Kiedy wypłata dopłat do nawozów 2022?

Kiedy nastąpi wypłata dopłat do nawozów 2022? Pytają zniecierpliwieni rolnicy, którzy nie otrzymali jeszcze dofinansowania do nawozów. Co warto podkreślić ARiMR rozpoczęła wypłatę pieniędzy 11 lipca 2022 r., czyli prawie trzy miesiące temu. Na jakim etapie aktualnie znajduje się wypłata dopłat do nawozów? Kiedy wypłacą wszystkie dopłaty do nawozów? 

Dopłaty do nawozów to forma wsparcia skierowana do rolników, której głównym celem jest zrekompensowanie wyższych kosztów zakupu nawozów mineralnych zakupionych w terminie od 1 września 2021 r. do 15 maja 2022 r. O powyższe dofinansowanie mogli ubiegać się rolnicy, którzy złożyli wniosek o dopłaty bezpośrednie za 2022 rok. Rolnicy składali wnioski o dopłaty do nawozów do 31 maja 2022 r.

Część z nich nie dostała jeszcze wsparcia, dlatego rolnicy zastanawiają się i pytają: Kiedy będzie wypłata dopłat do nawozów 2022?

Kiedy wypłata dopłat do nawozów 2022?

Wypłata dopłat do nawozów nie odbywa się tak, jakby to chcieli rolnicy. Dofinansowanie do zakupu nawozów miało trafić na konta rolników sukcesywnie w lipcu i w sierpniu. Jednak nadal duża część producentów nie otrzymała obiecanego wsparcia finansowego.

Jak informuje ARiMR do 4 października 2022 r. dopłaty do nawozów otrzymało 355 tys. rolników, ale wnioski o dofinansowanie do zakupu nawozów złożyło 427 tys. rolników. To oznacza, że około 72 tys. producentów nie otrzymało jeszcze dopłat do nawozów.

Kiedy nastąpi więc dalsza wypłata dopłat do nawozów 2022? Zapewne w najbliższym czasie. Z początkiem października 2022 r. ARiMR wypłaciła 2,2 mld zł, ale przypomnijmy, że całkowity budżet przeznaczony na ten cel wynosi 3,5 mld zł. Co oznacza, że do wypłaty pozostało jeszcze 1,3 mld zł. Czyli znaczna część dopłat do nawozów nie trafiła jeszcze do rolników. Po kilku dniach, a dokładnie 6 października 2022 r. ARiMR poinformowała, że aktualna wypłata dopłat do nawozów stanowi kwotę 2,48 mld zł.

Kiedy wypłacą dopłaty do nawozów?

Dopłaty do nawozów nie trafiły jeszcze do wszystkich rolników, którzy pytają: Kiedy będzie wypłata dopłat do nawozów 2022?

Część z nich swoje niezadowolenie wyraża na forum rolniczym agrofoto.pl

Opinie rolników na temat wypłat dopłat do nawozów

To jest jakiś skandal termin wypłaty jest tak niesprawiedliwie rozciągnięty przez zmiany cen nawozu! zamiast równo wszystkim wypłacić to taka jest ta ich sprawiedliwość.. stracili mój głos w przyszłym roku kombinatorzy i pieniacze – pisze użytkownik o nicku yooo.

Najlepsze to jest na ich stronie stronie aktualności–proponują aby rolnicy sprawdzili aktualność numerów swoich rachunków bankowych,gdyż być może dlatego nie otrzymują pieniędzy—w bezczelności i propagandzie są mistrzami….– dodaje użytkownik o nicku rein.

Kiedy wypłata dopłat do nawozów 2022? Rolnicy obawiają się również, że podobne opóźnienie będzie miało miejsce także wiosną przyszłego roku.

(…) albo piszą ile już miliardów wypłacili i od kiedy zaczęli wypłacać i ilu rolników dostało i do kiedy było można wnioski składać a informacji DO KIEDY WYPŁACĄ WSZYSTKIM PIENIĄDZE to nigdzie nie można znaleźć. Parodia, na wiosnę będzie to samo z tych ich dopłatami, będziemy czekać rok za pieniędzmi, chyba, że dopłacą tym razem producentom nawozów to hajs dostaną od razu 🙂 – stwierdza użytkownik o nicku zyher.

Na forum rolniczym wypowiadają się również rolnicy, którzy otrzymali dopłaty do nawozów. W gronie rolników znalazł się użytkownik o nicku Tomasz0611: –Ale macie problemy, kasa już dawno na koncie, już dawno wydana na nawozy na jesienne zasiewy 😉

wczoraj dostałem nawozowy i węglowy nawozowe mają czas do końca roku ! – informuje użytkownik o nicku toorano.

Czytaj również:
Nastroje rolników. Rośnie pesymizm i niepewność
Dopłaty do węgla. Będzie kolejne wsparcie?

Źródło: ARiMR; agrofoto.pl

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 4 / 5. Liczba głosów 10

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *