Wypłata dopłat do nawozów 2022 zbliża się do końca

Wypłata dopłat do nawozów 2022 po ponad trzech miesiącach od jej rozpoczęcia zbliża się do końca. Jak poinformowała ARiMR dopłaty do nawozów 2022 trafiły już na konta bankowe niemal wszystkich rolników zakwalifikowanych do wsparcia. To dobra wiadomość dla producentów, którzy pytają: Kiedy wypłacą dopłaty do nawozów?

Przypomnijmy, że wypłata dopłat do nawozów 2022 wystartowała 11 lipca br. Na początku ARiMR informowała, że rolnicy otrzymają dopłaty do nawozów sukcesywne zarówno w lipcu, jak i w sierpniu. Pomimo zapewnień tak się nie stało. Pojawiły się opóźnienia w wypłatach, przez które niektórzy producenci na swoje dopłaty do nawozów czekali aż do końca października 2022 r.

Wypłata dopłat do nawozów 2022

Z informacji przekazanych przez ARiMR wynika, że wypłata dopłat do nawozów aktualnie znajduje się na końcowym etapie. Do dnia 20 października br. dofinansowanie do zakupu nawozów otrzymało 418 tys. rolników do których trafiły środki finansowe w wysokości 2,615 mld zł.

Natomiast do otrzymania dopłat do nawozów zakwalifikowało się ponad 418 tys. rolników. To oznacza, że na dzień 20 października 2022 r. nieznaczna część producentów nie otrzymała jeszcze dofinansowania do zakupu nawozów na swoje konto bankowe.

Kiedy rolnicy dostaną dopłaty do nawozów?

Rolnicy, którzy nie otrzymali jeszcze dopłat do nawozów zastanawiają się i pytają: Co z tymi dopłatami? Kto nie dostał jeszcze dopłat do nawozów?

ARiMR wyjaśniła, że wypłata dopłat do nawozów 2022 nie została jeszcze zrealizowana w przypadku rolników, których wnioski wymagają złożenia wyjaśnień.

Im rolnicy szybciej to zrobią tym szybciej dostaną pieniądze przekazała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Ponadto, dopłaty do nawozów 2022 mogą trafić do rolników w późniejszym terminie z powodu przesłania pieniędzy na rachunek bankowy rolnika, który został zamknięty. Wówczas wtedy dopłaty do nawozów 2022 wracają do ARiMR, co dodatkowo wydłuża realizację wypłat dofinansowania do zakupu nawozów.

W związku z pojawiającymi się podobnymi sytuacjami ARiMR apeluje do rolników:

Prosimy zatem, aby gospodarze upewnili się, że ARiMR posiada aktualny numer rachunku bankowego. Jeżeli nie, zapraszamy do naszych biur powiatowych, gdzie należy zgłosić taką zmianę.

Dopłaty do nawozów ARiMR 2022

Wypłata dopłat do nawozów 2022 dobiega końca. Przypomnijmy, że dofinansowanie do zakupu nawozów ma zrekompensować wyższe koszty zakupu nawozów nabytych w okresie od 1 września 2021 r. do 15 maja 2022 r. Dopłaty do nawozów 2022 mogą otrzymać rolnicy, którzy złożyli wniosek o przyznanie dopłat bezpośrednich za 2022 r. Stawka dopłat do nawozów 2022 dla upraw rolnych wynosiła 500 zł, natomiast stawka dopłat w przypadku łąk i pastwisk oraz traw na gruntach ornych była równa 250 zł.

Czytaj również:
Buraki cukrowe 2022. Jakie plony i ceny?
Dopłaty do węgla. Będzie kolejne wsparcie?

Źródło: ARiMR

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 5 / 5. Liczba głosów 3

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Planujesz zakup ciągnika rolniczego?Zobacz Wypełnij ankietę!
Z forum
Powiązany temat: Dopłaty do nawozów 2022
seba76
Też tydzień temu dostałem węglowy i nawozowy zobacz więcej »
yooo
To jest jakiś skandal termin wypłaty jest tak niesprawiedliwie rozciągnięty przez zmiany cen nawozu!  zamiast równo wszystkim wypłacić to taka jest ta ich sprawiedliwość.. straci... zobacz więcej »
toorano
wczoraj dostałem nawozowy i węglowy  nawozowe mają czas do końca roku ! zobacz więcej »

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *