Lodówka do ciągnika – zimny napój pod ręką w żniwa

Download PDF

W czasie żniw niejednokrotnie pracujemy w ciągniku czy kombajnie całe dnie. Pamiętajmy o uzupełnianiu płynów – warto sięgnąć po lodówki do ciągnika.

Specjalna lodówka do ciągnika?

Źródło: agrofoto.pl użytkownik: Krzysiek330 

Zaznaczmy, że nie chodzi o żadne specjalistyczne urządzenia zastępujące domową lodówkę czy dedykowane do ciągników rolniczych. Do ciągnika czy kombajnu możemy jednak z powodzeniem włożyć zwykłą lodówkę turystyczną. Nie zajmie nam dużo miejsca, możemy ją bez problemu ulokować w kabinie, a korzyści przyniesie wiele. Przede wszystkim stały dostęp do schłodzonych napojów. Zwłaszcza, jeśli poruszamy się sprzętem niewyposażonym w klimatyzację, choć w tym przypadku problematyczne może okazać się, że musimy jeździć w polu z uchylonymi drzwiami, przez co urządzenie może być mniej żywotne (kurz itp).

Jakiej ceny się spodziewać

Jak działają takie lodówki? Można je np. podłączyć do zapalniczki w naszym sprzęcie. Takie podręczne akcesoria możemy zakupić już za nieco ponad 100 zł. Lepsze sprzęty to wydatek nawet ponad 1000 zł. Różnica cenowa wynika z funkcjonalności, jaką ma dana lodówka do ciągnika. Niektóre są w stanie utrzymać temperaturę bardzo krótko, zwłaszcza w przypadku pracy w wysokich temperaturach.

lodówka do ciągnika

Źródło: agrofoto.pl, użytkownik: patryk546

Cena lodówki turystycznej, której możemy użyć w ciągniku jest też uzależniona od jej pojemności. Na podstawowe rzeczy potrzebne nam w czasie pracy wystarczać mogą lodówki za 300 – 400 zł. Pamiętajmy jednak, że nie są to urządzenia dedykowane specjalnie do pracy w rolnictwie, dlatego też wszechobecny w czasie żniw kurz czy też wyjątkowo wysokie temperatury mogą im zaszkodzić.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Z forum

Powiązany temat:

Mini chłodziarka do ciągnika, kombajnu :) ?
OKEY
Zwykla skrzynka ze styropianu wystarczy. Mam taką w kombajnie styropian chyba 4cm wystarczy wcześniej schłodzić wodę czy napój w lodowce i spokojnie da sie pic przez cały dzień zan...
zobacz więcej »
golfdriver
termos wypełniony lodem
zobacz więcej »
Famer21
Panowie, czy ktoś z Was ma jakąś mini chłodziarkę na napoje w swoich maszynach? Chciałbym się w jakąś zaopatrzyć, ale nie wiem w sumie jaką. Kobieta mówi, że najtańszym rozwiązanie...
zobacz więcej »
...
Zobacz pozostałe wpisy

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o