Opadanie płatków rzepaku jest kluczowym momentem w ochronie fungicydowej tej uprawy. Rzepakowi w tym okresie zagraża bowiem wiele groźnych chorób grzybowych, takich jak: zgnilizna twardzikowa, szara pleśń czy czerń krzyżowych. Niezwalczone patogeny mogą znacząco obniżyć plony, dlatego szalenie istotny jest właściwy termin wykonania zabiegu i dobór odpowiedniego fungicydu. Zobaczcie jak rozpoznać kluczowe zagrożenia oraz kiedy i jak wykonać zabieg.
Zgodnie z zapowiedzią powróciliśmy na plantację rzepaku ozimego należącą do Ośrodka Hodowli Zarodowej Garzyn, by zająć się tematem chorób grzybowych występujących w okresie opadania pierwszych płatków kwiatowych. Faza BBCH 65-67 jest kluczowym momentem do wykonania zabiegu fungicydowego przeciwko najważniejszym patogenom rzepaku. Jak właściwie ochronić naszą uprawę?
Zapraszamy do oglądania odc. 6 – opadanie płatków rzepaku:
Nie widzieliście poprzednich odcinków, nic straconego, znajdziecie je tutaj:
- Zwalczanie chorób rzepaku: „Prosto z pola” odc. 1
- Zwalczanie szkodników łodygowych: „Prosto z pola” odc. 2
- Zwalczanie chorób zbóż w zabiegu T1: „Prosto z pola” odc. 3
- Zwalczanie mączniaka prawdziwego: „Prosto z pola” odc. 4
- Szkodniki łuszczynowe w natarciu: „Prosto z pola” odc. 5
Prezentowane informacje w zakresie środków ochrony roślin zawarte w serwisie www.agrofakt.pl nie zawierają pełnej treści etykiet-instrukcji stosowania. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.
Artykuł zawiera lokowanie produktu i ma charakter promocyjny.
Dodaj komentarz