Zwalczanie mączniaka prawdziwego: „Prosto z pola” odc. 4

Download PDF

Mączniak prawdziwy zbóż i traw często pojawia się na oziminach już jesienną. Szczególnie podczas ciepłej i suchej pogody, sprzyjającej rozwojowi grzyba B. Graminis – sprawcy mączniaka. Jest to powszechnie występująca choroba grzybowa, która może doprowadzić aż do 30% strat plonu. Dlatego tak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie roślin przed tym patogenem.  

Ponownie gościliśmy na polach Ośrodka Hodowli Zarodowej Garzyn. Tematem tego odcinka jest mączniak prawdziwy, a w szczególności – sposoby jego eliminacji.

Obejrzyj film i dowiedz się, jak skutecznie zwalczać mączniaka prawdziwego!

Przypominamy, że w poprzednich odcinkach z cyklu „Prosto z pola” omówiliśmy kolejno – zwalczanie chorób rzepaku, sposoby na eliminację szkodników łodygowych oraz zwalczanie chorób zbóż w zabiegu T1.

A już niedługo – nowy odcinek z serii – poświęcony szkodnikom rzepaku.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Prezentowane informacje w zakresie środków ochrony roślin zawarte w serwisie www.agrofakt.pl nie zawierają pełnej treści etykiet-instrukcji stosowania. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Artykuł zawiera lokowanie produktu i ma charakter promocyjny.

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o