Jaka recepta na obfite opady deszczu? [WYWIAD Z EKSPERTEM]

W kolejnym odcinku naszego słuchowiska z cyklu „Agrotechnika doradza”, w którym rozmawiamy z panem dr. inż. Piotrem Hulanickim, mówimy o tym, jak radzić sobie z obfitymi opadami deszczu. Zapraszamy serdecznie!

Partnerem cyklu jest agrotechnika.co, wyłączny dystrybutor odmiany rzepaku RGT Jakuzzi.

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY:

Melioracja gruntów

Jak przyznaje pan Piotr Hulanicki – w przypadku obfitych opadów powinniśmy zadbać przede wszystkim o sprawnie działającą meliorację, która odprowadzi nadmiar wody. Intensywne opady deszczu są stresujące dla roślin. – Woda wypycha powietrze glebowe, przez co system korzeniowy ulega „podduszeniu”, co z kolei prowadzi do zahamowania pobierania składników pokarmowych – tłumaczy ekspert ds. nasiennictwa.

Jeśli woda utrzymuje się przez dłuższy okres, dochodzi do rozkładu tkanki części nadziemnej i gnicia roślin. – Skutkuje to tym, że rośliny się po prostu wywracają – zwraca uwagę pan Piotr Hulanicki.

Przypominamy, że tematem naszego ostatniego odcinka była ochrona wysianego materiału przed suszą. A już niedługo porozmawiamy o odmianach odpornych na choroby!

Artykuł zawiera lokowanie produktu i ma charakter promocyjny.

Dopłaty do przetwórstwa. Nabór trwa

To już ostatnia chwila, żeby złożyć wniosek o dopłaty do przetwórstwa. Termin mija 1 marca.

18 lutego 2019

Kondycja rzepaku w okresie zimowym [Reportaż filmowy]

Rzepak jest rośliną wrażliwą na warunki pogodowe. W wielu rejonach był siany podczas suszy. Sprawdź, o czym pamiętać w zimie?

13 lutego 2019

Hodowcy drobiu pod kreską [Wideo]

Produkcja rośnie, a ceny skupu sporo poniżej kosztów, Czy hodowcy drobiu podzielą los sadowników?

15 lutego 2019