Pora na wniosek o zwrot podatku akcyzowego

Przypominamy: każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej, powinien złożyć wniosek o zwrot akcyzy za paliwo do końca sierpnia.

To druga transza wniosków w sprawie zwrotu akcyzy w tym roku.

Należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2016 r. do 31 lipca 2016 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2016 r. – przypomina Biuro Prasowe Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Limit zwrotu podatku akcyzowego w 2016 r. wynosi 86 zł za każdy hektar użytków rolnych.

Pieniądze ze zwrotu podatku akcyzowego zostaną wypłacone w październiku.

Chyba wszyscy myślimy tylko o tym, żeby pogoda się poprawiła na kilka dni i można było spokojnie skończyć żniwa – powiedział nam Kazimierz Karasiński, rolnik z pow. kutnowskiego (woj. łódzkie). – Moim zdaniem sierpień jest kiepską porą na takie wyprawy do urzędu gminy, bo prac rolniczych jest aż nadto. Z drugiej strony niewielka opłacalność produkcji rolnej sprawia, że każda złotówka jest ważna. Jak się pogoda nie zmieni, to pewnie złożę wniosek w najbliższych dniach.

Wzór wniosku o zwrot podatku znajduje się tutaj.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *