Spotkanie AGROunii z ministrem rolnictwa – co ustalono? Sprawdź!

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich 4 października rozpoczęły się kolejne targi rolnicze. Polagra, bo o nich mowa to okazja nie tylko do zapoznania się z nowościami w rolnictwie. Jest to także szansa na przeprowadzenie rozmów z rolnikami. Podczas tego wydarzenia miało również miejsce spotkanie AGROunii i innych organizacji z ministrem rolnictwa. O czym rozmawiano i co podczas tego spotkania ustalono? Sprawdźmy!

Minister rolnictwa w dniu rozpoczęcia targów Polagra spotkał się z przedstawicielami samorządu rolniczego, a także związków i organizacji rolniczych. W spotkaniu uczestniczył również Michał Kołodziejczak lider AGROunii, który podobnie jak inni uczestnicy przedstawił bieżące problemy, które jego zdaniem należy natychmiast rozwiązać w polskim rolnictwie.

Spotkanie AGROunii z ministrem rolnictwa – cztery postulaty

Spotkanie AGROunii i innych organizacji rolniczych z ministrem rolnictwa polegało na wystąpieniu i przedstawieniu problemów w rolnictwie przez poszczególnych przedstawicieli. Michał Kołodziejczak w trakcie swojego wystąpienia wymienił sprawy i problemy, które wymagają najpilniejszego załatwienia:

My mamy cztery punkty do załatwienia bardzo szybko. Mówiłem tutaj o drożyźnie. Pan wpisuje się z premierem w narrację, która mówi: Drogo w sklepie, więcej ma rolnik. Nie okłamujcie ludzi, przestańcie to robić, ludzie wam tego nie wybaczą i my też (…). Jeżeli chcecie tak mówić to zróbcie jeden projekt, niech na półce sklepowej będą dwie ceny: jedna którą dostaje rolnik, a druga po której sklep sprzedaje (…).

Spotkanie AGROunii i innych organizacji rolniczych z ministrem rolnictwa było okazją do rozmów o aktualnych problemach w rolnictwie. Kolejny postulat wygłoszony przez lidera AGROunii odnosił się do kwestii emerytur rolniczych i zbywania ziemi.

Rolnik upokarzany jest tym, że musi zbyć gospodarstwo, przed przejściem na emeryturę – stwierdził Michał Kołodziejczak.


Dowiedz się więcej o zmianach w emeryturach rolniczych: Planowane zmiany w KRUS 2021. Dowiedz się więcej!


Pozostałe sprawy, które według AGROunii należy niezwłocznie załatwić wymieniono poniżej:

Aktualności rolnicze- Spotkanie AGROunii z ministrem rolnictwa

© Postulaty AGROunii dotyczące polskiego rolnictwa, które wymagają pilnego załatwienia.

fot. FB AGROunia

Kołodziejczak i AGROunia  – drożyzna na rynku nawozów

Spotkanie AGROunii z ministrem rolnictwa dotyczyło także rozmów o rosnących kosztach za środki do produkcji rolnej takich jak paliwo, środki ochrony roślin, czy nawozy mineralne. Lider AGROunii zaapelował do ministra o zajęcie się sprawą rosnących z dnia na dzień cen nawozów 2021.

Jak podaje TVP Poznań minister rolnictwa po spotkaniu z rolnikami wyraził chęć dalszych spotkań i podsumował odbyte rozmowy i dyskusje następująco:

Dyskusja trwała dosyć długo, natomiast myślę, że taka spokojna dyskusja przy stole jest dużo lepsza niż burdy na ulicach i wszystkie problemy z tym związane. Jeżeli możemy, to z pewnością jeszcze raz się spotkamy. Zaapelowałem o to, by spotkać się jeszcze raz, być może w szerszym gronie, po to, by o tych problemach rozmawiać.

Czytaj również: Podwyżki cen nawozów 2021. Izby apelują, rolnicy przedstawiają cenniki

Źródło: MRiRW; TVP Poznań

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 4.3 / 5. Liczba głosów 10

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *