Podwyżki cen nawozów 2021. Izby apelują, rolnicy przedstawiają cenniki

Pomimo upływu miesięcy podwyżki cen nawozów 2021 nie słabną, wręcz przeciwnie idą drastycznie do góry. Narastający problem dotyczy rolników, ale z czasem odbije się również na konsumentach i rosnących cenach żywności. Czy rząd, minister rolnictwa i UOKiK wyjaśnią problemy wpływające na destabilizację na rynku nawozów zanim będzie za późno? Sprawdźmy!

Podwyżki cen nawozów 2021 to problem o którym po raz kolejny donoszą izby rolnicze, a konkretnie Lubelska Izba Rolnicza. Z uwagi na napływające sygnały od rolników, samorząd rolniczy jest zaniepokojony bieżącą sytuacją na rynku nawozów. Swoje stanowisko w tej sprawie skierował do rządu, ministra rolnictwa i UOKiK. Na rosnące ceny nawozów 2021 w niemal ekspresowym tempie zwracają uwagę również rolnicy. Gospodarze publikują aktualne cenniki za nawozy mineralne w mediach społecznościowych.

Przeczytaj również: Środki do produkcji rolnej drożeją. Horrendalne podwyżki cen na rynku

Podwyżki cen nawozów 2021 do weryfikacji!

Lubelska Izba Rolnicza w swoim stanowisku dotyczącym drastycznych wzrostów cen nawozów podkreśla, że rosnące ceny nawozów łącznie z jednoczesnym brakiem na magazynach spowodowały zamieszanie i uczucie paniki. Z tego względu, część rolników wstrzymała się z kupnem nawozów na kolejny sezon. Jak podaje LIR podjęcie takich kroków może przełożyć się na poziom produkcji żywności w kraju i związaną z tym niepewność.

W związku z tym, że wysokie ceny nawozów nadal utrzymują się LIR zaapelował do polskiego rządu, ministra rolnictwa i UOKiK o zweryfikowanie poziomu produkcji nawozów w porównaniu do poprzednich lat.

Lubelska Izba Rolnicza zwraca uwagę nie tylko na podwyżki cen nawozów 2021. Informuje również o wstrzymaniu sprzedaży nawozów przez dystrybutorów funkcjonujących na terenie woj. lubelskiego. Według LIR są to nieuczciwe praktyki, którą mogą doprowadzić do destabilizacji cen na rynku nawozów.

Bezpośrednio wiążemy tak nieuczciwe praktyki z zapowiedzianymi od października nowymi podwyżkami cen i chęcią wzmożenia destabilizacji cen nawozów – podkreśla izba rolnicza.

Samorząd rolniczy przedstawił swoje stanowisko w tej sprawie. Zwrócił się do rządu, ministra rolnictwa i UOKiK o wyjaśnienie wspomnianych zagadnień które wpływają na rynek i ceny nie tylko nawozów 2021, ale także żywności.

Przeczytaj również: Ceny nawozów wyższe nawet o 300 proc.?

Ceny nawozów 2021. Rolnicy komentują

Podwyżki cen nawozów 2021 to temat, który jest żywo komentowany również przez rolników w mediach społecznościowych.

Rosnące ceny nawozów 2021 producenci i eksperci komentują na Twitterze odnosząc się również do rosnących cen gazu w EU. W opiniach można zauważyć także nawiązania do Zielonego Ładu, który stawia na ograniczenie użycia nawozów mineralnych:

Przeczytaj również: Ceny za nawozy oszalały! Rolnicy mówią dość!

Źródło: Lubelska Izba Rolnicza

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 4.1 / 5. Liczba głosów 41

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Z forum
Powiązany temat: Ceny nawozów 2021
pawel885
2 godziny temu, racyl napisał: lepiej zapytaj co nie zdrożało drożyzna jest przez ogólnoświatowy kryzys, zobacz ekogroszek - na kopalniach cena 700 i go ni... zobacz więcej »
youn81
28 minut temu, oregano napisał: PIS ma wiele wspólnego z podwyżkami. Oczywiście trudno ich winić za wszystko, bo na część podwyżek nie mają wpływu, ale dużo złego w... zobacz więcej »
kris91
Kurde, jeździłem o saletrę spytać i już 1700 zl/t 🙆‍♂️🙆‍♂️🙆‍♂️🙆‍♂️Żartowałem 🤭🤭🤭🤭🤭 12 minut temu, oregano napisał:  Budowali gazoport, żeby uniezależnić się od gazu ... zobacz więcej »

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze
  1. Avatar Luki pisze:

    Co się martwicie o ceny żywności w końcu mam że będą na opłacalnym poziomie