Wysokie ceny zbóż i rzepaku – sprawdź!

Sytuacja na rynku zbóż wyraźnie zmieniła się od końca lutego 2022 r., czyli od rozpoczęcia inwazji Rosji na Ukrainę. O czym w pierwszej kolejności wspomniał Marcin Muchorowski, dyrektor działu skupu firmy Osadkowski S.A.

Cena: Pszenica konsumpcyjna

796.88 zł
0.75%
Zobacz aktualne ceny

Sytuacja na rynku zbóż diametralne zmieniła się od czasu wybuchu wojny. Te ceny poszybowały w górę, rynek jest bardzo niestabilny i wiemy jak często ceny zmieniają się na dzień dzisiejszy – mówił Marcin Muchorowski.

Marcin Muchorowski zaznaczył na jakim poziomie są obecnie ceny zbóż. Aktualne ceny pszenicy kształtują się w granicach 1550-1650 zł za tonę. Z kolei, ceny kukurydzy wynoszą od 1300 do 1400 zł za tonę. Za 1 tonę rzepaku rolnicy mogą otrzymać od 3700 zł do 3800 zł. Ostateczna cena zależy jednak od lokalizacji punktu skupu.

Czy ceny zbóż wzrosną – prognozy ekspertów z firmy Osadkowski

Aktualna sytuacja na rynku zbóż nie jest w pełni ustabilizowana. Widoczne są wahania cen nie tylko w skupach, ale także na światowych giełdach.

Według Marcina Muchorowskiego, dyrektora działu skupu firmy Osadkowski ceny zbóż pozostają pod presją podaży ukraińskiego towaru. Dodatkowo popyt na rynku krajowym jest już mocno ograniczony co utrudnia bieżący handel. Wielu ostatecznych przetwórców widząc spadki cen na giełdach i dużą podaż wstrzymuje zakupy licząc na tańszy surowiec do produkcji pasz.

Na dzień dzisiejszy branża zbożowa pozostaje pod dużym wpływem szumu informacyjnego dotyczącego sytuacji za naszą wschodnią granicą. Taka sytuacja utrzyma się dopóki będzie trwała wojna na Ukrainie – podkreśla Marcin Muchorowski.

Więcej informacji na temat sytuacji na rynku zbóż w materiale wideo „Ceny zbóż – ocenia ekspert firmy Osadkowski S.A.”. Zapraszamy do oglądania!

Źródło: Osadkowski S.A.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 3.8 / 5. Liczba głosów 55

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

DOPŁACAMY 80 ZŁ netto*Kup teraz Maksymalna wydajność z uprawy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *