Targi Agrotech 2018 okiem kamery agroFakt

Targi Agrotech 2018 to kolejna edycja największej tego typu imprezy organizowanej w halach wystawienniczych w Polsce. Tydzień temu w Kielcach swoją ofertę pokazało około 800 producentów z 24 krajów. A wszystko to na ponad 63 tysiącach metrów kwadratowych. Co dokładnie można było zobaczyć?

W tym roku, w dniach 16-18 marca odbyła się 24. edycja targów Agrotech połączona z 18. edycją ekspozycji Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO.

Na miejscu można było zobaczyć ofertę największych producentów maszyn i urządzeń rolniczych, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Na swoich stoiskach prezentowali oni najświeższe rozwiązania techniczne i technologiczne.

Pogoda zawiodła, ale nastroje dopisywały

targi Agrotech 2018

W piątek – dzień rozpoczęcia targów Agrotech 2018 od rana sypał śnieg.

fot. Renata Struzik, agrofakt.pl

Co prawda pogoda zaskoczyła organizatorów – od rana w piątek zaczął sypać śnieg, ale to nie odstraszyło zwiedzajacych tłumnie przybywających na targi Agrotech 2018.

Duży plus targów Agrotech jest taki, że w dzisiejszą pogodę są pod dachem – podkreślał Artur Nowak z okolic Częstochowy, odwiedzający kieleckie targi.Jest dużo pięknych maszyn. Nie na każde nas stać, ale to już jest szczegół… Można dużo podejrzeć, jest dużo nowinek. Oglądam maszyny, podglądam nowości i wtedy planuję, czy coś wdrożyć u siebie, czy nie. To są drogie rzeczy, trzeba to dobrze przemyśleć – podkreśla.

Nowinki i nowości

targi Agrotech 2018

Na miejscu było sporo nowości.

fot. Renata Struzik, agrofakt.pl

Na przemyślenia był czas, maszyn do porównania również sporo. Na stoiskach producentów pojawiło się wiele nowości.

W tym roku wchodzimy w segment mocy, który nie był do tej pory kojarzony z Zetorem. W ofercie będziemy mieli dostępne ciągniki już od 40 KM mocy w kilku modelach. Jednym z nich jest traktor Utylix w dwóch wersjach mocy: 43 i 49 KM – wymieniał Daniel Lubryka z firmy Zetor Polska.

W tym roku na targach Agrotech Kubota prezentuje nową serię ciągników sadowniczych M5 Narrow. Są to ciągniki, które tak naprawdę zostały stworzone w oparciu nie tylko o wytyczne nowych norm emisji spalin, które nota bene muszą spełniać. Ale przede wszystkim w oparciu o wymagania i oczekiwania naszych klientów – podkreślał Jakub Czerwiak, specjalista ds. produktu Kubota w Polsce.

Duża frekwencja na targach to dobra prognoza dla rynku

Wyjątkowo dobra frekwencja rolników na Agrotech to dobra prognoza na najbliższy czas dla rynku maszyn i urządzeń rolniczych.

targi Agrotech 2018

Wyjątkowo duża frekwencja na targach Agrotech 2018 to oznaka ożywienia na rynku.

fot. Renata Struzik, agrofakt.pl

My prognozujemy, że ten 2018 rok będzie odrobinę lepszy od poprzedniego. Więc podchodzimy do niego optymistycznie. Jest początek roku, startujemy z nowymi pomysłami – mówi Łukasz Chęciński, marketing manager New Holland. – Każdy rok przynosi coś nowego. Branża rolnicza jest branżą, która szybko się rozwija, więc ten, kto się nie poddaje temu trendowi, tak naprawdę przegrywa – podkreśla.

Targi Agrotech 2018 to maszyny, ale nie tylko

Na targach Agrotech 2018 zaprezentowali się nie tylko producenci maszyn i urządzeń rolniczych. Wśród wystawców byli też obecni producenci środków ochrony roślin, hodowle roślin, czy przedstawiciele produktów do hodowli zwierząt.

targi Agrotech 2018

Na targach Agrotech wystawiają się nie tylko producenci maszyn i urządzeń rolniczych.

fot. Renata Struzik, agrofakt.pl

Tegoroczne targi, jak każdego roku, są bardzo tłumnie odwiedzane przez rolników. Dzisiaj o godzinie 10:00 zaczęło się i przyszła masa ludzi. Jak zwykle – zauważył Jacek Brol, kierownik marketingu działu Agro BASF Polska.Są to głównie targi techniczne, maszynowe. Jest tu bardzo dużo producentów maszyn, ciągników, ale też ze względu na to, że są tu też nasi klienci, my również tutaj jesteśmy – mówi.

Trudne wybory

Kieleckie targi Agrotech 2018 przyciągnęły wielu zwiedzających. Część z nich szukała konkretnych maszyn do gospodarstwa. Rolnicy mieli tu okazję porównać ofertę wielu producentów, sprawdzić budowę maszyn, dowiedzieć się szczegółów technicznych od przedstawicieli firm i ekspertów.

targi Agrotech 2018

Wiele promocji oferowanych przez producentów zachęcają do oglądania i… kupna danej maszyny.

fot. Renata Struzik, agrofakt.pl

Na razie to są dopiero plany zakupu ciągnika. Jak na moje gospodarstwo, to mały jest idealny – mówił Mariusz Zbroszczyk z miejscowości Brynica, oglądając ciągniki Zetor. – Zastanawiam się jeszcze nad Kubotą. Przy wyborze ciągnika najbardziej decyduje u mnie niezawodność i ekonomia, to robi swoje – podkreślał.

Na razie nie zastanawiam się nad kupnem, ale w przyszłości na pewno – mówi Adam Tudryn z Przychojca k. Leżajska. – Porównuję ten kombajn do polskiego. Budowę ma podobną, ale to właśnie mnie nie zachęca. Jakbym kupował, to raczej z innej firmy – dodaje.

Niektórzy przyjechali jednak do Kielc na targi Agrotech 2018 w trochę innym celu…

Przyjechaliśmy na targi Agrotech 2018, gdyż dla moich wnuczków szukam żony. Jeden ma 20 hektarów, drugi ma 30 hektarów. Mamy problem, bo jak chodzimy i pytamy się tych dziewczyn, które tu są i reprezentują różne firmy, czy by chciały mieć za męża rolnika, to odpowiadają: nie. I to jest chyba największy problem naszej rzeczywistości – wyjaśniał Józef Berczak, z gminy Strzelce Wielkie, powiat pajęczański.

Mamy nadzieję, że wszyscy zwiedzający targi Agrotech 2018 odnaleźli to, czego szukali. Najważniejsze, że nastroje i optymizm dopisywały, zarówno zwiedzającym, jak i wystawcom.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *