Trwałe użytki zielone – efekt zwalczania chwastów (wideo)

Trwałe użytki zielone to źródło cennej paszy dla bydła. W poprzednim odcinku przedstawiliśmy jak radzić sobie z niechcianymi gatunkami chwastów na łące. Dziś prezentujemy efekt tego zabiegu. Obejrzyj wideo i sprawdź jego skuteczność! 

Jak ocenić jakość zabiegu?

Aby ocenić jakość zabiegu, musimy sprawdzić dwie rzeczy: po pierwsze czy dany środek  jest selektywny wobec gatunków występujących na łące. Po drugie musimy ocenić skuteczność w zwalczaniu gatunków chwastów, których obecność stwierdziliśmy w poprzednim odcinku.

Zobacz jak wypadł testowany produkt:

Gatunki roślin pożądanych są w dobrej kondycji. Brak jakichkolwiek przebarwień, deformacji czy zahamowania wzrostu. Mamy odpowiedź na pierwsze pytania, herbicyd Fernando Forte 300 EC jest selektywny. A co z chwastami? Efekt zabiegu jest widoczny gołym okiem. Na poszczególnych gatunkach widać przebarwienia oraz deformacje liści. Część z nich uległa już całkowitemu zniszczeniu.

Trwałe użytki zielone – efekt zabiegu

trwałe użytki zielone - efekty zwalczania chwastów

fot. Daniel Biernat

Chwasty 3 tygodnie po zastosowaniu Fernando Forte 300 EC uległy całkowitemu zniszczeniu

Jak widzieliście herbicyd Fernando Forte 300 EC sprawdził się znakomicie eliminując z łąki niechciane gatunki chwastów. Ze względu na działanie herbicydu zarówno na część nadziemną, jak i podziemną roślin możemy być pewni długotrwałego efektu chwastobójczego. Darń wolna od chwastów jest gotowa do podsiewu mieszanką traw pastewnych, która wzbogaci łąkę o odpowiednie gatunki. Kolejny odcinek z podsiewem w roli głównej już niebawem.

Śledźcie nasz cykl, aby przekonać się, że z łąki można osiągnąć więcej.

Więcej informacji o programie Grass into Gold znajdziecie na dedykowanej stronie www  >> GRASS INTO GOLD

Prezentowane informacje w zakresie środków ochrony roślin zawarte w serwisie www.agrofakt.pl nie zawierają pełnej treści etykiet-instrukcji stosowania. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Artykuł zawiera lokowanie produktu i ma charakter promocyjny.

Kiedy krzyżowanie międzyrasowe jest wskazane?

Są momenty, kiedy krzyżowanie międzyrasowe jest nieuniknione. O czym trzeba jednak pamiętać, rozważając taką hodowlę?

10 marca 2019

Wtórne metabolity roślinne w żywieniu krów mlecznych

W żywieniu krów mlecznych można wykorzystywać wtórne metabolity roślinne. Dowiedz się, w których ziołach znajdzie je krowa.

10 marca 2019

Konferencje Blattin dla hodowców bydła w Pakosławie

W ubiegłym tygodniu hodowcy bydła z całej Polski zapoznali się z programem konferencji firmy Blattin. Zobacz relację z wydarzenia!

7 marca 2019