Uwaga na SMS-y od oszustów! ARiMR ostrzega

Oszuści mają nowy sposób na rolników! ARiMR ostrzega przed anonimowymi wiadomościami SMS. Przekazywana jest w nich informacja jakoby gospodarze mieli nie otrzymać w tym roku zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich.

Do rolników napływają anonimowe SMS-y. Nadawca wiadomości podszywa się pod pracownika ARiMR i przekonuje, że gospodarze nie otrzymają w tym roku zaliczek dopłat bezpośrednich. Straszą kontrolami.

– Pana tegoroczny wniosek o dopłaty został wytypowany do szczegółowej kontroli, w tym kontroli na miejscu. Do centrali ARiMR wpłynął anonim dotyczący fałszywych deklaracji w Pana tegorocznym wniosku. W konsekwencji nie zostanie wypłacona Panu w tym roku zaliczka. A płatność nastąpi do końca czerwca przyszłego roku, pod warunkiem że kontrola nie wykaże żadnych nieprawidłowości – czytamy w treści wiadomości, którą udostępniła ku przestrodze na swojej stronie ARiMR.

Oszuści straszą kontrolami

uwaga na oszustów

Uwaga na oszustów! Mają nowy sposób na rolników!

fot. Adobe Stock

Naciągacze straszą rolników, że w razie wykrycia nieprawidłowości – nie dostaną dopłat, a nawet będą musieli zwrócić płatności za poprzednie lata. Obiecują, że mogą usunąć gospodarza z listy wytypowanych do kontroli – oczywiście za odpowiednią opłatą.

– Proszę o wystawienie w dniu jutrzejszym po godzinie 18:15 2 czeków BLIK ważnych 24h każdy na kwotę 2 tys. złotych i przesłanie ich wraz z pinem zwykłym smsem na ten numer – żądają w SMS-ach oszuści.

ARiMR ostrzega rolników

ARiMR zastrzega, że nie ma nic wspólnego z tymi wiadomościami. Agencja apeluje, żeby nie dawać się oszustom! Zaleca, by nie odpowiadać na tego typu SMS-y (nie oddzwaniać na numer, z którego są wysyłane) i nie podejmować żadnych czynności, których domagają się naciągacze.

To już kolejny sposób oszustów na wyłudzenie pieniędzy od rolników, po słynnych już metodach m.in. „na wnuczka” czy też „na KRUS”. Niedawno przestrzegaliśmy również przed metodą „na szkolenie przeciwpożarowe”. Naciągacze wydzwaniali do gospodarzy i chcieli ich namówić na płatne szkolenie przeciwpożarowe, choć rolnikom nie były one potrzebne.

Przeczytaj więcej! Uwaga na oszustów!

Źródło: ARiMR

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 4.5 / 5. Liczba głosów 11

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *